W zależności od wielkości firmy i ilości zatrudnionych pracowników, różne firmy przyjmują różne struktury i modele prowadzenia księgowości oraz kadr i płac. W jaki sposób prowadzisz je w swoim przedsiębiorstwie?

Data dodania: 2021-02-15

Wyświetleń: 482

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Co można zyskać po wprowadzeniu outsourcingu kadr i płac?

Prowadząc mały biznes, który zatrudnia kilka osób, mamy jeszcze umiarkowaną ilość dokumentacji pracowniczej. Z jednej strony przedsiębiorca jest jeszcze w stanie zająć się tym wszystkim sam, lecz z drugiej – nie ma na to czasu. Może oczywiście zatrudnić kadrową, ale będą to nie tylko wysokie, ale przede wszystkim zbyteczne jeszcze koszty! Warto więc poważnie zastanowić się nad efektywnością obu tych rozwiązań. Nie sądzisz, że żadne z nich nie jest korzystne? Dlatego też przedsiębiorcy coraz częściej wydzielają obowiązki kadrowe i wybierają zewnętrzny outsourcing kadr i płac. Dlaczego jest to najlepsze rozwiązanie? Co można zyskać, wprowadzając zewnętrzny outsourcing kadr i płac?

Zewnętrzny outsourcing kadr i płac – Jakie firmy oferują usługi kadrowo-płacowe?

Zewnętrzny outsourcing kadr i płac bez wątpienia niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim zapewnia przedsiębiorcy pełen komfort i bezpieczeństwo. Usługi kadrowo-płacowe oferują najczęściej biura rachunkowe. Choć na pierwszy rzut oka wiąże się to z wyższą ceną za usługi księgowe, w rzeczywistości okazuje się bardzo korzystnym rozwiązaniem. Otóż duża część dokumentów kadrowych jest jednocześnie dokumentacją księgową. Próby rozdzielania kadr od księgowości, niosą ze sobą nie tylko wiele problemów organizacyjnych, ale okazują się przy tym bardzo kosztowne. Biura rachunkowe zajmują się więc prowadzeniem księgowości, kadr i płac swoich klientów, gdyż jest to po prostu bardziej efektywne ekonomicznie niż próby rozdzielenia tych działów.

Dlaczego warto wybrać zewnętrzny outsourcing kadr i płac?

Biuro rachunkowe świadczy praktycznie takie same usługi, jakie oferuje nam tradycyjny model księgowości. Jak wygląda zewnętrzny outsourcing kadr i płac w praktyce? Biuro rachunkowe zawsze przejmuje na siebie obowiązki działu księgowości, takie jak dokonywanie rozliczeń podatkowych, uzupełnianie dokumentacji firmowej, prowadzenie ksiąg rachunkowych i podatkowych. Może również reprezentować klienta przed urzędami państwowymi, np. przed Urzędem Skarbowym i ZUS. Już samo to jest niezwykle pomocne, gdyż wykwalifikowani eksperci dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, potrafią skutecznie bronić interesów przedsiębiorcy.

Do prowadzenia kadr i płac konieczne są oczywiście dodatkowe kompetencje zespołu rozliczającego. Dlatego też biura rachunkowe zatrudniają ekspertów, którzy specjalizują się nie tylko w księgowości, ale także w kadrach, płacach, prawie pracy i prawie ubezpieczeń społecznych. Oczywiście istnieje też możliwość, abyś sam zatrudnił jedną wszechstronnie wykwalifikowaną księgową, ale jakie są szanse, że znajdziesz jedną osobę, która ma wiedzę z zakresu księgowości, kadr i płac? Jednak to niemal niemożliwe, gdyż niewielu jest ludzi specjalizujących się we wszystkim. Co więc pozostaje? – Zatrudnić dwie osoby i płacić za dwa etaty!

To jednak staje się mało opłacalne, skoro biuro zapewnia kompleksową obsługę księgowo-kadrową w jednym abonamencie! Zewnętrzny outsourcing kadr i płac to gwarancja bezpieczeństwa, gdyż wyspecjalizowani eksperci zadbają o dokumentację finansowo-księgową i pomogą w prowadzeniu kadr i płac. Dzięki temu cały proces naliczania płac przebiega bardzo szybko i sprawnie, a problemy księgowo-kadrowo-płacowe rozwiązywane są błyskawicznie. Profesjonaliści najlepiej zadbają o interesy przedsiębiorstwa i rozwiążą każdy pojawiający się problem.

Powierzenie dokumentacji firmowej specjalistom z biura rachunkowego daje niemal 100% gwarancji, że będzie ona prowadzona rzetelnie i prawidłowo. Co będzie lepsze dla Twojego biznes? Utworzenie własnego działu księgowo-kadrowego czy zewnętrzny outsourcing kadr i płac? Wybór należy do Ciebie.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://techtax.pl/uslugi/uslugi-kadrowo-placowe/

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena