Jakie są typowe pułapki i stereotypy, na które się natkniesz? Cóż, zebraliśmy listę często zadawanych pytań, które często mają uczniowie. Sprawdź je!

Data dodania: 2021-02-02

Wyświetleń: 407

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak to jest studiować filologię angielską na uniwersytecie?

Czego potrzebuję, aby studiować filologię angielską?

Pasja do przedmiotu, który akurat się uczysz, jest zawsze pomocna, ale co więcej, musisz naprawdę się nim zainteresować. W przypadku języka angielskiego może być wszystko, od stopnia literatury angielskiej i znajomości języka angielskiego, czego możesz potrzebować. Może nawet zajmujesz się twórczym pisaniem; w takim przypadku zalecamy, abyś pracował nad pisaniem coraz więcej. Wielu studentów mówiło o stworzeniu bloga dla swojej uczelni lub dla siebie, zanim zaczęli, aby przez cały czas wchodzić w rutynę pisania.

Jakie stopnie potrzebuję, aby uczyć się angielskiego?

Wbrew pozorom, Angielski to niezwykle konkurencyjny przedmiot - każdego roku tysiące więcej osób zgłasza się na kurs, niż faktycznie zdobywa miejsca na uniwersytetach. Z tego powodu wiele uniwersytetów jest wybrednych i większość stawia bardzo wysokie wymagania. Powodem tego jest to, jak trudny może być kurs; potrzebują osób, które są w stanie poradzić sobie z zadaniami i obciążeniem pracą. Wiele uniwersytetów robi to samo i ustala twarde progi wejścia bazujące na wynikach maturalnych. Nieco mniej popularne szkoły wyższe mogą mieć niższy próg wejścia ale bez 95% na maturze z angielskiego nie masz szans na czołowe miejsca w pierwszym toku rekrutacji.

Ile czyta się na anglistyce?

Według studentów uczących się języka angielskiego jest fenomenalna ilość czytania. Jest dużo lektur, ponieważ będziesz studiować wielu różnych autorów i będziesz musiał cytować źródła w miarę postępów. Możesz również przyjrzeć się doskonaleniu umiejętności pisania, w takim przypadku dalsze czytanie pomoże ci to zrobić. Samo czytanie zajmie dużo czasu, ponieważ będziesz musiał czytać wiele książek w określonych terminach. Jeśli chcesz wejść w rutynę, zalecamy dołączenie do klubu książki lub czegoś podobnego przed pójściem na uniwersytet, ponieważ do tego czasu będziesz bardziej przyzwyczajony do czytania w terminie.

Jak trudno jest uczyć się angielskiego?

Filologia Angielska jest jednym z najtrudniejszych stopni, jakie możesz zrobić pod względem nakładu pracy. To nie żart! Terminy nie są elastyczne, a do wykonania jest dużo pracy, a to dopiero pierwszy rok! Istnieje bardzo szeroka pula specjalizacji, których rdzeniem jest solidny dyplom lingwistyczny. Biorąc to pod uwagę, jak w przypadku każdego stopnia naukowego, studia są tak trudne jak się do nich przyłożysz. Jeśli ciężko pracujesz, dotrzymujesz terminów i tak dalej, nie powinno być żadnego powodu, dla którego nie powinieneś uznać tego za świetny wybór. Jeżeli obijasz się, nie przyswajasz na bieżąco materiału i odbijasz się od poprawki do poprawki to chyba lepiej wybrać coś innego niż anglistyka.

Jakie mam szanse na pracę po filologii angielskiej?

Prawdopodobieństwo podjęcia pracy po ukończeniu studiów jest inne dla wszystkich, jednak osoby z dyplomem z języka angielskiego i konkretną specjalizacją mają spore szanse na szybkie znalezienie pracy. Jednak praca, o której mowa, nie zawsze musi być związana z twoim dyplomem, ponieważ dyplom z angielskiego może być wymienny z wieloma różnymi zawodami. Istnieje ogromna liczba miejsc pracy oferowanych przez stopień naukowy języka angielskiego, który jest bardziej skoncentrowany na twoim obszarze studiów, co możesz zobaczyć poniżej.

Jakie prace mogę dostać po nauce angielskiego?

 • Pisarz
 • Nauczyciel w szkole średniej
 • Nauczyciel szkoły podstawowej
 • Dziennikarz prasowy
 • Leksykograf
 • Asystent redakcji
 • Copywriter
 • Bibliotekarz akademicki
 • Zarządzający kontem reklamowym
 • Dyrektor do spraw marketingu
 • Oficer ds. Public relations

Nie czekaj! Wybierz studia na kierunku filologia angielska na uczelni w samym centrum Warszawy. Sprawdź ofertę edukacyjną Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena