Samo posiadanie strony internetowej nie daje żadnej – absolutnie żadnej – przewagi nad konkurencją. Żeby móc stawać w szranki z innymi firmami, trzeba mieć stronę naprawdę dobrze przygotowaną. A co to dokładnie oznacza w praktyce? Oto trzy rzeczy, które wyróżniają najlepsze strony internetowe.

Data dodania: 2021-01-25

Wyświetleń: 610

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Strony internetowe: trzy rzeczy, które wyróżniają te najlepsze

Są zoptymalizowane pod SEO

Stronę internetową dobrze mieć, ale jeszcze lepiej ją pokazać. A żeby w ogóle o tym marzyć, trzeba ją jakkolwiek wypromować. W naszych warunkach oznacza to walkę o pozycję na liście wyszukiwania Google, a żeby tam osiągnąć sukces, nie wystarczy po prostu władować cały budżet w kampanię pozycjonerską – trzeba najpierw zoptymalizować stronę.

Odpowiednie przycięcie kodu, zadbanie o to, aby każdy element został umieszczony we właściwym miejscu, aby treść zawierała słowa kluczowe, a struktura witryny pozwalała na sprawne dodanie jej do indeksu Google to sprawy absolutnie podstawowe, a często pomijane. najlepsze strony internetowe Łódź można poznać właśnie po tym, że od starty świetnie współpracują z wyszukiwarką.

Otwierają się na każdym urządzeniu

Tworzenie stron internetowych wymaga przewidywania, z jakich urządzeń użytkownicy będą korzystali do ich otwarcia. Dziś coraz częściej nie są to komputery stacjonarne, a nawet laptopy, tylko smartfony. Każda dobra firmowa strona www musi działać bezbłędnie na dowolnym urządzeniu. Żebyśmy się dobrze zrozumieli: nie wystarczy, że strona-wizytówka po prostu się wczyta. Musi być w pełni funkcjonalna, ergonomiczna, czytelna i estetyczna.

Owszem, cały mechanizm zmiany formatowania można w dużej mierze zautomatyzować, ale do wielu stron internetowych trzeba podejść indywidualnie i ręcznie to i owo dopracować. W przeciętnych stronach www nikt o to nie dba – to najlepsze otwarte z dowolnego urządzenia dają równie duże możliwości.

Po prostu się podobają

Czy to naprawdę taka duża sztuka, żeby stworzyć stronę www, która będzie estetyczna? Okazuje się, że jak najbardziej. W tworzeniu stron internetowych, jak prawie wszędzie, pojawiają się jakieś trendy, jakieś zanikają, a zadaniem webmastera jest takie wykorzystanie dostępnych rozwiązań technicznych, aby strona była przede wszystkim funkcjonalna, ale też, żeby wyglądała tak, by nie chciało się jej wyłączać.

Efekt paralaksy, film w tle, elegancko dobrane fonty, zgrabnie animowane elementy, a to wszystko działające płynnie, niepowodujące zbytniego obciążenia łącza ani serwera. Dziś firmowa strona www nie powinna być zwyczajną wizytówką. Taka, owszem, spełni podstawowe zadania, ale jeśli myślisz o przyciąganiu klientów przez stronę www, warto zainwestować w takie rozwiązania, które również w warstwie estetycznej będą serwowały zupełnie nowe i przyjemne doznania.

Czy to wszystko?

Ależ skąd! Najlepsze strony internetowe są przede wszystkim dopracowane i niepowtarzalne. nawet jeśli korzystają z tej samej technologii, zwykle są wzbogacane o autorskie rozwiązania, a jeżeli nie, to jakością wykonania po prostu wznoszą się na zupełnie nowy poziom. Od strony użytkowej jest zresztą całe mnóstwo istotnych kryteriów oceny, dlatego przed zleceniem budowy strony internetowej, warto się zastanowić, co może być jej największym atutem, i czy konkretny wykonawca temu zadaniu podoła.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena