Jeśli jesteś na etapie budowania domu, to w niedługim czasie będziesz musiał zastanowić się nad rodzajem wylewki.

Data dodania: 2021-01-21

Wyświetleń: 636

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wylewki maszynowe z mixokreta

Czym jest wylewka? 

Wylewka podłogowa to warstwa dociążająca i kryjąca, pod którą zlokalizowane są przewody kanalizacyjne, grzewcze oraz cała instalacja wodna. Wylewka jest swoistym podkładem, na który położona zostanie posadzka. Ważne jest, aby ekipa wykonująca była sprawdzona i korzystała z dobrej jakości materiałów, dzięki temu inwestor będzie miał pewność, że wylewka będzie trwała, solidnie wykonana oraz nie będzie pękać. Warto zainteresować się nowoczesnymi technologiami w budownictwie, taką właśnie są wylewki z miksokreta.

Miksokret jest maszyną mieszająco-pompującą. Posiada zbiornik, do którego pracownik wsypuje wodę, piasek i cement. Po zmieszaniu składników przez maszynę powstaje mieszanka betonowa, która będzie wylewką. Miksokret posiada silnik trzy lub czterocylidrowy, który jest połączony z bębnem mieszającym poprzez wał korbowy, który napędza łopatki mieszające wylewkę. Pod pokrywą bokiem silnika umiejscowiona jest sprężarka powietrza, która poprzez rozgrzany olej spręża powietrze, dzięki czemu mieszanka betonowa dostaje się węża, który zakończony jest podajnikiem. Tym sposobem pracownik wylewa mieszankę na podłoże domu tworząc wylewkę. Następnie pracownicy rozgarniają masę, wyrównują ją oraz zacierają. Dzięki temu wylewka betonowa będzie równa i gładka.

Profesjonalnie wykonana wylewka z miksokreta posiada wiele zalet. Taki podkład położony w domu jest elastyczny. Dzięki temu właściciel może wybrać dowolne ogrzewanie podłogowe, a wylewka nie będzie pękała ani puchła. Wykonuje się ją szybko i sprawnie, do wnętrza domu nie wprowadza się dużych ilości wody, dzięki czemu wnętrze nie będzie wilgotne. Maszynowa wylewka ma także doskonałe właściwości izolacyjne. Kolejną zaletą jest szybkie wysychanie wylewki, dzięki czemu dalsze prace budowlane mogą być sprawnie przeprowadzane. Wadą wylewki z miksokreta jest jej ciężar. Nie poleca się jej stosowania przy stropach drewnianych. Warto wtedy położyć wylewkę lekką, czyli anhydrytową.

Wykonywanie wylewek betonowych z użyciem miksokreta jest bardzo popularne. Jeśli jesteś zainteresowany takim rodzajem pracy z pewnością znajdziesz ogłoszenia w sieci. Warto pamiętać, aby wybierać sprawdzoną ekipę, aby wylewka była trwała i solidnie wykonana.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena