Jednym z najważniejszych pierwiastków, potrzebnych nam do życia, jest magnez. To nasze źródło siły, energii i witalności. Gdzie możemy go właściwie znaleźć? Jakie produkty zawierają go najwięcej? Skąd wiadomo, że cierpimy na niedobór tego pierwiastka? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Data dodania: 2020-10-21

Wyświetleń: 790

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

W jakich produktach znajduje się najwięcej magnezu?

Jaką funkcję w organizmie pełni magnez?

Nie bez przyczyny magnez nazywany jest pierwiastkiem życia. Bierze on bowiem udział w wielu istotnych procesach wewnątrz naszego organizmu. W szczególności to obok wapnia jeden z głównych budulców kości, który dodatkowo wpływa na kurczliwość mięśni. Magnez (https://www.biofarm.pl/nasze-produkty/leki-bez-recepty/magnefar-b6-forte) wspiera też pracę serca oraz całego układu nerwowego. Właśnie dlatego jego znaczny niedobór może prowadzić do tak poważnych konsekwencji, jak chociażby zaburzenia rytmu serca albo depresja. Osoby, borykające się z niedoborem magnezu, powinny zmienić swoją dietę i uzupełnić ją o produkty bogate w magnez, a jeżeli to nie jest możliwe - sięgnąć po specjalny preparat z magnezem. W tym zakresie warto zapoznać się z ofertą polskiego producenta Biofarm.

Jak objawia się niedobór magnezu?

O niedoborze magnezu może świadczyć szereg różnych objawów. Między innymi możemy czuć się nieustannie zmęczeni, senni i pozbawieni energii. Dodatkowo mogą się pojawić bóle głowy, skurcze, drętwienie rąk i nóg, drżenie powiek, a także zawroty głowy. Czasem występuje też bezsenność oraz silne poddenerwowanie. Oczywiście te symptomy mogą świadczyć o wielu, różnych schorzeniach. Z tego powodu warto najpierw udać się do lekarza i potwierdzić, że nie jest to jakakolwiek inna dolegliwość. Zanim jednak przejdziemy przez całą diagnostykę i otrzymamy wszystkie wyniki badań, nie zaszkodzi sięgnąć po preparat z magnezem. Raczej trudno o przedawkowanie tego pierwiastka – szczególnie wtedy, gdy stosujemy się do zaleceń, zawartych na ulotce produktu lub wskazań lekarza oraz nie chorujemy jednocześnie na ostrą niewydolność nerek, niekontrolowane nadciśnienie tętnicze oraz poważne choroby serca.

Gdzie znaleźć magnez?

Poza odpowiednim preparatem, zawierającym odpowiednią dawkę magnezu, warto sięgnąć po naturalne źródła tego pierwiastka. Magnez występuje przede wszystkim w produktach roślinnych. Można go znaleźć między innymi w sałacie, szpinaku, botwince, jarmużu, natce pietruszki, w kiełkach zbóż, nasionach roślin strączkowych, w tym soi, fasoli, grochu, bobie, soczewicy, w otrębach, a także w bananach i kukurydzy. Warto też sięgnąć po czekoladę, kakao oraz orzechy.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena