Chemia cynkowa to produkty, po które nie chodzi się do standardowego sklepu, żeby po prostu ściągnąć je z półki. Choć można zaopatrywać się w nią detalicznie, to głównie sprzedawana jest przez producentów w ilościach hurtowych z racji na swoje zastosowanie w rozmaitych branżach. 

Data dodania: 2020-06-10

Wyświetleń: 662

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Do czego służy chemia cynkowa i gdzie ją kupować?

Niezależnie od tego, czy chemia cynkowa będzie nam potrzebna doraźnie, do jakiegoś jednorazowego przedsięwziecia, czy też prowadzimy przedsiębiorstwo, które potrzebuje jej w znacznych ilościach - wybór źródła jest ważny, bo tylko sprawdzony producent dostarczy da nam gwarancję, że kupiona przez nas chemia cynkowa spełnia wszystkie normy, a jej użycie przyniesie pożądany efekt. 

Chemia cynkowa ma szerokie zastosowanie

Pod nazwą "chemia cynkowa" kryje się właściwie grupa produktów, które z tym pierwiastkiem mają coś wspólnego. W zależności od specyfikacji każdy z nich nieco inaczej odpowie na określone potrzeby.

Chlorek cynku

Chlorek cynku w postaci roztworu wodnego jest przydatny m. in. przy wytwarzaniu baterii cynkowo-węglowych, przy uzupełnianiu kąpieli topnika w ocynkowniach ogniowych, czy też przy produkcji środków ochrony rośliń. Roztwór wodny chlorku cynku występuje w różnych stężeniach - 45%, 60% i 65% - zastosowani ma dużą rolę przy wyborze, więc warto upewnić się, jakiego potrzebujemy.

Aktywny tlenek cynku

Aktywny tlenek cynku w zależności od specyfikacji sprawdzi się w ocynkowniach ogniowych, przy produkcji gumy, czy też przy głębokich wierceniach. Jeśli jego odczyn jest zasadowy, to chemia cynkowa tego typu może pełnić funkcję korektora pH w wannie topnika bez zaburzania propocji soli. Może być również substytutem wody amoniakalnej w stacjach regeneracji topnika, a przy produkcji gumy zastąpić biel cynkową jako aktywator wulkanizacji. 

Chemia cynkowa nie może być słabej jakości

Z racji na wysoce specjalistyczne sposoby użycia, chemia cynkowa musi być jakościowa i spełniać niezbędny rygor wykonania. Dlatego najlepiej zaopatrywać się w nią u sprawdzonych producentów, którzy mogą legitymować się doświadczeniem i niezbędnymi certyfikatami. Jeśli prowadzisz działalność, w której wykorzystujesz chemię cynkową na dużą skalę, to zgodnie z przepisami powinieneś prawidłowo zagospodarowywać odpady powstałe przy prowadzonych procesach. Niektóre z firm zaopatrujących w chemię cynkową, prowadzą również działalność związaną z odbiorem odpadów cynkowych. Ma to sens, bo przecież kto lepiej wie, jak obchodzić się z chemią cynkową niż jego producent?

Chemia cynkowa to specjalistyczne produkty

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości w kwestii użycia chemii cynkowej, warto zapytać specjalistów o rady. Dobra relacja na linii producent-klient może znacząco usprawnić działanie Twojej firmy. W końcu jeśli chemia cynkowa będzie spełniać Twoje oczekiwania, to po co szukać innego źródła, prawda?Chcesz gwarancji, że chemia cynkowa będzie najlepszej jakości?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena