W tym artykule zajmiemy się właśnie tą kwestią. Które zatem języki pomogą nam odnieść sukces zawodowy?
1. Język angielski
Na pierwszy ogień idzie wybór najbardziej oczywisty wybór, jakim jest język angielski. Chociaż wydawać by się mogło, że znajomość tego języka, to w dzisiejszych czasach właściwie norma, to szybka rozmowa z ludźmi na ulicy wyprowadza nas z tego mylnego wrażenia. Fakt jest taki, że duża część osób po opuszczeniu szkoły nadal ma problem z porozumiewaniem się w języku angielskim. Warto więc sięgnąć po kilka porad jak nauczyć się angielskiego, które pomogą nam w samodzielnej nauce tego języka.
Angielski jest językiem komunikacyjnym w każdym międzynarodowym zespole, więc jeżeli mamy zamiar pracować w korporacji, czy w pracy z klientami zagranicznymi, to nauka tego języka jest obowiązkiem.
2. Język niemiecki
Język naszych zachodnich sąsiadów wciąż przoduje pod względem popularności. I nie ma czemu się dziwić. Duża współpraca polskich firm z tymi niemieckimi powoduje, że znajomość języka niemieckiego jest dużym plusem na rynku pracy. Przydaje się on nie tylko w korporacjach, czy firmach handlowych, ale również w pracy w kurortach nadmorskich, gdzie znaczną część gości stanowią Niemcy i np. hotele bardzo często wybierają jedynie pracowników ze znajomością tego języka.
3. Język chiński
Popularność tego języka cały czas rośnie. Wynika to w naturalny sposób z przewidywań odnośnie rynku pracy. Eksperci mówią, że Chińczycy opanują nasze rynki, a co za tym idzie znajomość ich języka będzie potężnym atutem. Problemem jest jednak to, że język ten jest stosunkowo trudny i zdecydowana większość ludzi, którzy decydują się na jego naukę po krótkim czasie rezygnuje. Podobnymi atutami oraz wadami cechuje się np. język arabski.
4. Język norweski
Język norweski zyskuje na popularności wśród Polaków głównie ze względu na motywy zarobkowe. Znając ten język wiele łatwiej dostać lepszą pracę w Norwegii, co przekłada się na poziom finansowy. Jest to najłatwiejszy z języków skandynawskich, gdyż wymowa jest dużo łatwiejsza niż w duńskim, a gramatyka niż w języku szwedzkim. Dodatkowo znając język norweski będziesz zrozumiały dla Duńczyka oraz będziesz mógł swobodnie porozumiewać się ze Szwedem.