0 głosów

Lokaty bankowe to jedne z najpopularniejszych, a przy tym najbezpieczniejszych produktów oszczędnościowych. Generowany przez nie zysk jest wprawdzie niewielki, ale za to praktycznie pozbawiony jakiegokolwiek ryzyka.

Img

Lokaty terminowe mogą różnić się między sobą czasem trwania, stawką oprocentowania, minimalną i maksymalną kwotą wpłaty, czy mechanizmem naliczania odsetek. Instytucje finansowe takie jak Nest Bank, posiadają w swojej ofercie aż kilkanaście różnych lokat, dzięki czemu klient może z łatwością znaleźć w nich optymalny dla siebie produkt depozytowy. Optymalny, czyli dobrze dopasowany do swoich potrzeb i oczekiwań, a także celu, na który oszczędza pieniądze. Jakie konkretnie rozwiązania proponuje wspomniany bank?

Nest Lokaty bankowe – z góry określony zysk i niski próg wejścia w inwestycję

Lokaty Nest Banku posiadają wszystkie te zalety, które są charakterystyczne dla najkorzystniejszych lokat dostępnych na rynku. Przede wszystkim, odznaczają się stałym oprocentowaniem, dzięki któremu klienci już w momencie uruchomienia depozytu wiedzą, ile dokładnie wyniesie ich zysk z oszczędzania. Ponadto, dowolną Nest Lokatę można założyć już od 1000 zł, co sprawia, że z oferty mogą skorzystać również osoby zainteresowane ulokowaniem niewielkiej ilości środków. Wart podkreślenia jest też fakt, że otwarcie, prowadzenie i zamknięcie depozytu jest tutaj bezwarunkowo bezpłatne.

Nest Lokata Witaj – wysokooprocentowany depozyt dla nowych klientów

Bank przygotował specjalną promocję dla klientów, którzy otworzą rachunek osobisty, a następnie zechcą powierzyć mu część swoich oszczędności. Otóż w terminie do 30 dni, licząc od daty założenia konta w Nest Banku, mogą oni skorzystać z Nest Lokaty Witaj z oprocentowaniem sięgającym aż 4% w skali roku. Taki depozyt jest zakładany na 3 lub 6 miesięcy w kwocie maksymalnie na 10 000 złotych. W przypadku 6-miesięcznej Nest Lokaty Witaj aby utrzymać stawkę 4% w skali roku należy zapewnić wpływ wynagrodzenia w kwocie min. 1 tys. zł. W przypadku firm wystarczy zapewnić wpływ na rachunek firmowy Nest Banku w kwocie min 6 tys. zł oraz realizować z niego płatności do ZUS/US.

Nest Lokata Nowe Środki i Nest Lokata Lojalna

W porównaniu z ofertą standardową, nieco mniejszy wybór terminów deponowania, ale za to wyższe oprocentowanie, zapewniają: Nest Lokata Nowe Środki oraz Nest Lokata Lojalna. Obydwie można założyć na okres: 3, 6, 12, 18 lub 24 miesięcy i obydwie dają klientowi możliwość uzyskania wyższej kwoty odsetek pod warunkiem, że spełnia on ustalone kryteria. W przypadku Lokaty Nowe Środki, jest to konieczność zasilenia depozytu nowymi środkami, czyli kwotą stanowiącą różnicę między całkowitym saldem w dniu otwarcia lokaty, a saldem we wskazanym przez Bank dniu (obecnie8 stycznia 2019 r.).

Nest Lokata Lojalna, w przeciwieństwie do klasycznych depozytów, kierowana jest wyłącznie do klientów posiadających konto osobiste Nest Banku. By móc skorzystać z jej promocyjnego oprocentowania (obecnie nawet do 2,85% w skali roku), muszą oni zapewnić regularne wpływy wynagrodzenia (min. 1 tys. zł) na swój rachunek osobisty lub– w przypadku uzyskiwania dochodów z działalności – realizować z rachunku firmowego przelewy do US i ZUS oraz zapewnić miesięczne wpływy na poziomie minimum 6000 zł.

Klasyczna Nest Lokata – z kontem i bez konta

Klienci zainteresowani ofertą Nest Lokat, mogą otworzyć klasyczny depozyt terminowy na okres: 1, 2, 3, 4, 6, 9, 12, 18 lub 24 miesięcy. Ponadto, do ich dyspozycji są też produkty krótkoterminowe, czyli lokata 7-dniowa oraz 14-dniowa. Co ważne, aby móc skorzystać z wybranego produktu, nie muszą mieć nawet założonego rachunku w Nest Banku. Faktem jest jednak, że posiadanie Nest Konta umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie lokat, a przy tym pozwala uzyskać wyższe oprocentowanie depozytu – obecnie nawet 2,3% w skali roku.

Więcej o szczegółach oferty lokat bankowych Nest Banku można przeczytać na: https://www.nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci/lokaty.html.

Artykuł Sponsorowany

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona