Wraz z rozwojem nauki, rośnie nasza świadomość na temat zasad właściwego odżywiania. Nie tylko chcemy zachować odpowiednią wagę. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że to, co jemy wpływa na nasze funkcjonowanie i dobre samopoczucie. 

Data dodania: 2019-02-28

Wyświetleń: 1189

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Studia dietetyczne w Poznaniu

Troskę o własne zdrowie potęguje fakt, że przybywa tzw. chorób cywilizacyjnych, których przyczyną często jest niewłaściwa dieta. Wraz z rozwojem społecznej świadomości rośnie zapotrzebowanie na ekspertów, który powiedzą nam, co jeść, aby jak najdłużej cieszyć się życiem.

Dietetyka to nauka zgłębiająca zasady żywienia człowieka od narodzin do późnej starości. Z wiedzy, oferowanej przez dietetyków korzystają osoby zdrowe, chcące zachować swoje ciało w jak najlepszej kondycji oraz cierpiące na różnego rodzaju dolegliwości, sportowcy i osoby prowadzące bardziej statyczny tryb życia. Nic więc dziwnego, że dietetyka to dziedzina ciesząca się niesłabnącą popularnością.

Dlaczego warto dbać o zdrowie?

Zdrowy tryb życia jest „trendy” – głoszą nagłówki kolorowych gazet. Na rynku pełno jest czasopism, które w całości poświęcone są radom na temat tego, co robić, by być fit. Na ten temat powstaje też coraz więcej programów telewizyjnych. Nadążanie za modą i zachowanie szczupłej sylwetki to jednak nie jedyny powód, dla którego warto zainteresować się swoim zdrowiem.

Przybywa chorób cywilizacyjnych, których podłożem jest brak ruchu i niewłaściwa dieta. Problemy często zaczynają się od najmłodszych lat. Już nie tylko dorośli, ale też coraz więcej dzieci zmaga się z otyłością. Skutkuje to takimi chorobami, jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie i wieloma innymi dolegliwościami. Problemem może być również awitaminoza, wynikająca z niedoboru potrzebnych witamin i minerałów.

Nieodpowiednia dieta może być też przyczyną złego samopoczucia. Zmęczenie, bóle głowy, problemy z koncentracją – choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy, wpływ na te problemy również może mieć niewłaściwa dieta.

Studia dietetyczne w Poznaniu

Tego, jak dbać o dobre samopoczucie, zapobiegać chorobom wynikającym z niewłaściwego odżywiania oraz leczyć w przypadku, kiedy już mamy z nimi do czynienia uczą się studenci na studiach dietetycznych. Kierunek ten (także w wersji studiów podyplomowych) oferuje Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu - WSZUiE.

Studia dietetyczne w Poznaniu wyposażą studentów w specjalistyczną wiedzę, która pozwoli im na opracowywanie spersonalizowanych programów żywieniowych w zależności od potrzeb. W ramach bogatego planu studiów poznają właściwości produktów i potraw oraz zasady higieny i bezpieczeństwa żywności. Zgłębią wiedzę z zakresu genetyki, anatomii i fizjologii układu pokarmowego, zaburzeń odżywiania, alergii i nietolerancji żywieniowej. Opanują też podstawy biochemii i technologii żywienia, a nawet edukacji żywieniowej i profilaktyki zdrowia.

Zapotrzebowanie na ekspertów

Studia dietetyczne wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy. Porad dietetyka szukają osoby, chcące zrzucić parę zbędnych kilogramów lub przeżyć prawdziwą życiową przemianę. Specjalistycznej diety potrzebują sportowcy, którzy na co dzień poddani są wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu, a także alergicy i osoby cierpiące na nietolerancje żywieniowe. Po pomoc eksperta zwracają się ludzie borykający się z ciężkimi chorobami i różnego rodzaju dolegliwościami lub chcący zapobiec im w przyszłości. Dietetyk może pomóc zachować zdrowie, złagodzić objawy niektórych schorzeń lub doprowadzić do całkowitego wyleczenia. Po studiach dietetycznych klientów na pewno nam nie zabraknie. Ponadto wiedząc, jak dobrze się odżywiać, będziemy potrafili zadbać także o siebie samych.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena