Korzystanie z usług wypożyczalni samochodów jest stosunkowo proste, warto jednak mieć świadomość tego, co może być potrzebne, aby samochód wypożyczyć, a także na jakich zasadach takie usługi są świadczone. Dobrze jest być przygotowanym na różne okoliczności, jakie mogą nas spotkać podczas wyjazdu.

Data dodania: 2018-12-17

Wyświetleń: 935

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Formalności podczas wypożyczania aut - sprawdź, na co musisz być przygotowany

Jak wypożyczyć auto?

Przede wszystkim, za pośrednictwem samej strony internetowej możemy zorientować się, jakiego rodzaju pojazdy są dostępne, a więc jaką flotą dysponuje dana wypożyczalnia samochodów. Cena wypożyczenia pojazdu jest uzależniona od tego, na jak długo się taki samochód wypożycza, oraz w jakiej klasie znajduje się wybrany przez nas wóz. Dany pojazd możemy zarezerwować do odbioru we wskazanym terminie.

Podczas samej wizyty w wypożyczalni musi zostać zawarta umowa. Dobrze jest wiedzieć, że aby wypożyczyć samochód trzeba mieć ukończone 21 lat, a w przypadku samochodów klasy Premium - 25 lat. Trzeba też przedłożyć swój dokument tożsamości. Konieczne będzie też podanie danych karty płatniczej bądź dwóch kart w przypadku samochodów klasy Premium lub też dowodu wpłaty pieniędzy przelewem na konto wypożyczalni.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Aby wypożyczyć samochód, trzeba również zaakceptować regulamin wypożyczalni, w którym między innymi zgadzamy się na to, aby wypożyczany pojazd posiadał w sobie moduł GPS, który pozwoli namierzyć jego lokalizację. Dodatkowo, pojazdy posiadają specjalną opcję unieruchomienia pojazdu, której może użyć wypożyczalnia w uzasadnionych sytuacjach. Oczywiście, o wypożyczony samochód trzeba dbać wykonując wszelkie obowiązkowe w takich wypadkach czynności jak chociażby uzupełnienie płynu chłodniczego lub oleju silnikowego.

Warto też wiedzieć o tym, że wszystkie wypożyczane samochody są objęte ubezpieczeniem OC i AC. O wszelkich szkodach, stłuczkach czy kolizjach drogowych trzeba oczywiście poinformować wypożyczalnię. Oczywiście, w przypadku, kiedy to najemca był sprawcą wypadku, ponosi konsekwencje z tego wynikające, podobnie w sytuacji, jeśli pokrycie szkody nie zostanie całkowicie wykonane przez ubezpieczyciela.

Podsumowując, wynajem samochodu nie jest zbyt skomplikowany. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że o wypożyczony samochód trzeba dbać jak o swój własny i zwrócić go w takim samym stanie, w jakim był w momencie, kiedy do nas trafił. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku ewentualnych wypadków - możemy ponieść tutaj takie same konsekwencje, jakbyśmy uczestniczyli w wypadku ze swoim własnym samochodem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena