Alergie skórne są obecnie jednym z najczęściej występujących problemów dermatologicznych.

Data dodania: 2018-09-23

Wyświetleń: 836

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Alergia skórna - przyczyny i leczenie

 Każdego dnia do dermatologów zgłaszają się osoby zmagające się z różnego typu alergiami objawiającymi się problemami skórnymi. Czasami jest to swędzenie i zaczerwienie, niekiedy wysypka lub ropiejące wypryski. Co jest przyczyną alergii skórnych? Jak sobie z nimi radzić?

Przyczyny alergii skórnych
Obecnie przyczyn alergii skórnych najczęściej upatrywać można w uczuleni na któryś ze składników stosowanych kosmetyków lub środków czystości. Niestety, współcześnie te produkty - szczególnie z niskiej półki cenowej - nafaszerowane są chemią. Reakcja alergiczna jest reakcją obronną organizmu.W pewnym sensie jest naszym sprzymierzeńcem - organizm pokazuje w ten sposób, które produkty nie służą mu i są szkodliwe. Wiele osób uczulonych jest na składniki proszków do prania lub płynów, które po praniu zostają na odzieży a następnie mają kontakt ze skórą. W rzeczywistości - aby środki te były skuteczne, muszą zawierać silne substancje chemiczne. Uczulenie objawia się swędzeniem i zaczerwieniem. W sklepach ekologicznych ze zdrową żywnością dostępne są naturalne środki piorące, po które warto sięgnąć szczególnie, jeśli w domu są dzieci. 

Zmiana stylu życia
Zmiana stylu życia na ekologiczny to podstawa w walce z alergiami skórnymi. Istotna jest dieta. Przed jej zmianą można zrobić testy alergiczne, ale można również eksperymentalnie sprawdzić, które produkty szkodzą, na przykład poprzez odstawienie na miesiąc glutenu czy nabiału, który uczula najczęściej. Naturalne, ekologiczne produkty mogą znacząco poprawić stan skóry. Nie powinna odstraszyć nas cena -  zdrowa żywność online jest tańsza niż ta w sklepach stacjonarnych. Warto w takich sklepach zaopatrywać się także w naturalne środki czystości lub zastąpić obecnie stosowane sodą oczyszczoną, kwaskiem cytrynowym i octem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena