Grzybica ogólnoustrojowa często wykrywana jest dość późno, gdyż jej objawy podobne są do wielu schorzeń, w tym alergii czy niestrawności. Potrafi ona uczynić spore spustoszenia w naszym organizmie, jeśli szybko nie zareagujemy i nie rozpoczniemy z nią walki. 

Data dodania: 2018-09-18

Wyświetleń: 1003

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Grzybica ogólnoustrojowa - jak sobie poradzić z problemem

Ogólnie rzecz biorąc wszystkie stany grzybicze dotykające ludzi są bardzo nieprzyjemne i mało komfortowe. Jednak najbardziej niebezpieczną i uciążliwą odmianą jest grzybica ogólnoustrojowa. Wszystko spowodowane jest co prawda licznymi, jednak bardzo niejednoznacznymi objawami, które wielokrotnie są mylone z innymi dolegliwościami lub też są całkowicie bagatelizowane.

Przyczyny powstawania

Wewnątrz układu trawiennego każdego człowieka, a dokładniej mówiąc w odcinku jelita grubego, w tamtejszej florze bakteryjnej żyje drożdżak Candida albicans. Jego obecność tam jest bardzo wskazana, ponieważ pomaga w końcowym procesie przemiany materii, a także odpowiada za ogólną odporność organizmu poprzez swój pozytywny wpływ na układ immunologiczny.
Wszystko się komplikuje w chwili zachwiania równowagi mikroflory jelitowej, co prowadzi do zbyt intensywnego namnażania się wspomnianego drożdżaka, co z kolei powoduje liczne negatywne oddziaływania na organizm

Najczęstsze objawy

W takim wypadku powszechnie występują dolegliwości żołądkowe takie jak: biegunka, wzdęcia, zaparcia i nudności. Jest to początkowy etap grzybicy. Następnie toksyny trafiają do krwioobiegu, poprzez który zarażają kolejne układy w organizmie. Efektem tego są liczne stany zapalne, wysypki, reakcje alergiczne. W końcowym etapie zaczynają się problemy z koncentracja, pamięcią i wahaniami nastrojów.

Leczenie

Pierwszym etapem leczenia jest radykalna zmiana diety, która musi oczyścić organizm ze zbyt dużej liczby drożdżaków oraz toksyn. Z diety bezwzględnie wyeliminować należy słodycze i cukier, ponieważ one powodują wzrost namnażania się drożdżaka, a zwiększyć ilość spożywanego błonnika, owoców i warzyw.
W procesie leczenia bardzo pomocne jest również stosowanie metod naturalnych. Olejek z oregano na grzybicę pity dwa razy dziennie przez okres 2 miesięcy doskonale uzupełni dietę i niezwykle pozytywnie wpłynie na proces leczenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena