Importując towar do Unii Europejskiej, zazwyczaj płacimy należności celne (w tym cło). Czy znasz najbardziej popularne zwolnienia celne?

Data dodania: 2018-08-24

Wyświetleń: 881

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Import towaru w odróżnieniu od eksportu niesie ze sobą obowiązek zapłaty należności celnych. Istnieją jednak możliwości, w których importer jest zwolniony z obowiązku zapłaty całych należności celnych bądź tylko cła.
 
 
Jakie są najbardziej popularne sytuacje, gdy możemy zastosować zwolnienia z należności celnych?
 
 
Spróbuj próbkę.
 
 
  • Jako pierwszą sytuację, gdzie możemy zwalniać z cła, jest sprowadzanie próbek. W Unii Europejskiej jest możliwość zwolnienia ich z cła. Istnieje szereg warunków, jakie należy spełnić. Jednym z takich warunków jest to, że towar musi być pozbawiony cech użytkowych. Oznacza to ni mniej, ni więcej, tylko tyle, że towar posiada zarysowania lub na przykład dziury.
informacja celna
 
Celna prywata.
 
 
  • Kolejną możliwością zwolnienia z należności celnych jest sytuacja, w którym osoba fizyczna wysyła do osoby fizycznej. Tak jak w pierwszym przypadku, również należy spełnić kilka kryteriów, aby dokonać takiego zwolnienia. Niemniej jednak istnieje taka możliwość.
 
 
Tak niewiele, a tak wiele może pomóc.
 
info-produkty celne
  • Trzecim najbardziej popularnym sposobem jest zwolnienie tak zwanego towaru o niskiej wartości. Jest on najszerzej stosowanym zwolnieniem. W tym przypadku są aż dwie możliwości:
 
 
  1. po pierwsze zwolnienie z całych należności celno-podatkowych (cło, VAT, cło anty dumpingowe),
  2. zwolnienie z samego cła.
 
 
Jeżeli możesz płacić mniej, płać mniej.
 
 
Jak widać na powyższych przykładach. Nie zawsze musisz płacić należności celne. Warto poznać możliwości, jakie daje nam prawo celne. Internet jest kopalnia wiedzy, dzięki niemu możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i je stosować. Skompresowana wiedza celna, która jest na rzetelnych stronach, powinna wyjaśnić ci wszystkie wątpliwości. Pamiętajmy, że dostęp do internetu, gwarantuje nam dostęp do wiedzy.
 
 
Licencja: Creative Commons
0 Ocena