Próbki towaru to ważna część w łańcuchu dostaw. Nikt nie chce zaryzykować i sprowadzać większą ilość towaru nie widząc uprzednio próbek. Przepisy celne idą naprzeciw podmiotom, ułatwiając im przeprowadzenie całego prodesu.

Data dodania: 2018-10-29

Wyświetleń: 1492

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Próbka towaru

Próbki towaru w rozumieniu przepisów celnych oznaczają towar o nieznacznej wartości i nieznacznej ilości. Jest możliwość zwolnienia ich z należności celnych, ale należy udowodnić przed organami celnymi, że ten towar to właśnie próbka.


Niska wartość.


W zasadzie najlepiej, aby wartość towaru będącego próbkami nie przekraczała 150 EUR. Dzięki takiej wartości na przykład firmy kurierskie mają możliwość zwolnienia z należności, zgłaszając na tak zwanym „zgłoszeniu zbiorczym". Firma, która sprowadza próbki, korzysta również na tym, że nie musi przekazywać firmie kurierskiej upoważnienia.


info-produkty celne


Nieznaczna ilość.


Zasadniczo próbki to pojedyncze egzemplarze. Musimy zdać sobie sprawę, że jeżeli mamy większą ilość towaru to musimy udowodnić przed organami celnymi, dlaczego aż taka dużą ilość została sprowadzona. Czasami zdarza się tak, że musi być większa ilość, jednakże w takim wypadku musimy być przygotowani na to, że funkcjonariusze celni zażądają od nas dodatkowych wyjaśnień.


Czy wszystkie próbki muszą spełniać co najmniej powyższe wytyczne?


Nie. Można sprowadzić dowolną liczbę próbek, jednakże musimy być przygotowani na to, że będziemy musieli płacić należności celno-podatkowe. Również osoby fizyczne, będą miały problem z udowodnieniem, że to próbki. Logiczne jest, że osoba fizyczna nie sprzedaje towaru, więc nie może sprowadzać również próbek. Kryteria, o których wspomniano wyżej, ważne są w momencie ZWOLNIENIA Z NALEŻNOŚCI CELNO-PODATKOWYCH. Dlatego nim zaczniemy sprowadzać próbki, warto dowiedzieć się jak to zrobić, aby nie płacić.


info-produkty celne


Najwyższej próby.


Warto poznać procedury stosowane podczas odpraw próbek, warto wiedzieć jakie dokumenty i jak powinien wyglądać towar. Tych wszystkich informacji dowiecie się na rzetelnych stronach. Warto odszukać takie strony, gdzie jest skompresowana wiedza celna. Dzięki niej w jednym miejscu dowiesz się o całym procesie. Informacja celna zawarta na rzetelnych stronach, krok po kroku poprowadzi cię przez całą procedurę.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena