Lekcje gry na gitarze są marzeniem wielu ludzi. Zanim jednak wydobędziemy pierwsze dźwięki, dobrze jest zaopatrzyć się we własny instrument. Na co w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę podczas kupowania pierwszej gitary?

Data dodania: 2018-03-12

Wyświetleń: 506

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przede wszystkim, trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy wiemy, jaki rodzaj muzyki chcielibyśmy grać najbardziej. Jeśli odpowiedź jest jednoznaczna i jest nią np. metal, hard rock czy blues, zdecydowanie warto sięgnąć po gitarę elektryczną. Dokonując tego wyboru, należy jednak pamiętać, że grając od samego początku na gitarze elektrycznej, ułatwiamy sobie trochę zadanie. Elektryki są bowiem dużo prostsze w grze ze względu na łatwość dociskania strun do gryfu. Mając niewyrobione opuszki palców, może nam być później ciężko zagrać na gitarze akustycznej. Drugą ważną konsekwencją tego wyboru jest konieczność dokupienia wzmacniacza, co za tym idzie, narażamy się na większe koszta niż w przypadku gitary akustycznej.

Jeśli chcemy mieć pewność, że kupiliśmy solidny i wszechstronny instrument, wybór gitary akustycznej będzie najlepszym rozwiązaniem. Wydając taką samą kwotę jak na zestaw gitara elektryczna + wzmacniacz, dostaniemy tutaj instrument naprawdę wysokiej jakości. Jest to szczególnie ważne, ponieważ droższe gitary zazwyczaj lepiej trzymają strój a początkujący muzycy powinni skupić się w głównej mierze na graniu i ćwiczeniach, nie nieustannym strojeniu swojej gitary. Gitara akustyczna będzie doskonałym instrumentem do wykonywania utworów szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej.

W przypadku, kiedy uczeń przejawia chęć wykonywania muzyki klasycznej, flamenco bądź interesuje go granie palcami - najlepszą opcją wydaje się być kupno gitary klasycznej. Instrument ten znacząco różni się od jego wersji akustycznej. Gitary klasyczne posiadają miękkie, nylonowe struny, dzięki czemu są także dobrym rozwiązaniem dla całkowicie niezdecydowanych i początkujących osób ( gitary akustyczne posiadają twarde, metalowe struny mogące zniechęcić osoby początkujące).

W każdym z przypadków, należy pamiętać, że najważniejsze są chęci oraz regularne lekcje gry na gitarze. Doświadczony muzyk fenomenalnie zagra na każdej gitarze, dostosowując swój styl gry do możliwości instrumentu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena