Granulat styropianowy jest bardzo popularnym materiałem w branży meblarskiej. Producenci nowoczesnych mebli relaksacyjnych wykorzystują go jako wypełnienie puf, foteli i worków sako. Jego atuty to lekkość i plastyczność, dzięki którym siedzisko idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika.

Data dodania: 2018-01-24

Wyświetleń: 739

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Granulat styropianowy: wypełnienie nowoczesnych mebli relaksacyjnych

Właściwości granulatu styropianowego mają bezpośredni wpływ na główne cechy puf i foteli relaksacyjnych. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na to, że ma on właściwości izolacyjne, dlatego doskonale chroni osoby siedzące na workach sako przed kontaktem z zimnym podłożem. Jest to o tyle ważne, że nowoczesne meble w przeważającej większości mają niskie siedziska bez sztywnego stelaża. Natomiast niewielka waga granulatu styropianowego sprawia, że pufy i fotele wypełnione tym materiałem mogą być swobodnie przestawiane nawet przez dzieci.

Ważną cechą granulatu meblarskiego jest także plastyczność. To właśnie ona odpowiada za dopasowanie siedziska do ciała użytkownika oraz za możliwość zmiany kształtu puf i worków sako. Osoby siedzące na meblach tego typu mogą za pomocą ruchu ciała zmieniać wygląd siedziska, przy czym granulat przemieszczając się w pokrowcu, delikatnie masuje ich plecy.   

Zdarza się jednak, że podczas intensywnego użytkowania pufy lub worka sako, granulat poddany dużej sile nacisku straci swą elastyczność. Taka zmiana wpływa niekorzystnie na wygląd i kształt siedziska, dlatego warto wówczas uzupełnić wypełnienie za pomocą specjalnego pakietu. Jest to czynność bardzo prosta, do której potrzebne są jedynie nożyczki i wspomniany pakiet uzupełniający z granulatem. Przed wsypaniem go do wnętrza pufy należy odciąć róg worka, aby styropianowe kuleczki mogły swobodnie wpaść do pokrowca. Należy unikać otwierania całego worka z pakietem uzupełniającym, ponieważ wówczas granulat może się wysypać poza worek sako.

Kupując nowoczesne meble relaksacyjne, wypełnione granulatem styropianowym lub pakiety uzupełniające do worków sako, należy zwrócić uwagę na jakość wypełnienia. Granulat meblarski powinien mieć atest Państwowego Zakładu Higieny – wówczas mamy pewność, że nie jest to tzw. re-granulat, pochodzący z odpadów produkcyjnych. Re-granulat może być niebezpieczny dla zdrowia z uwagi na znajdujące się w nim zanieczyszczenia.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena