Pufa, worek sako lub fotel młodzieżowy to dobry pomysł na prezent z okazji Dnia Dziecka zarówno dla przedszkolaka, dla ucznia, jak i dla dorastającego nastolatka. Jeśli mamy problem z doborem odpowiedniego modelu, poznać właściwości i możliwe zastosowanie pufy dla dziecka.

Data dodania: 2018-05-29

Wyświetleń: 593

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prezent na Dzień Dziecka: wybieramy odpowiedni model pufy

Rodzice maluszków poniżej 1 roku życia powinni wybrać worki sako, które są idealnym siedziskiem dla każdej młodej mamy po porodzie. Karmienie dziecka na wygodnym i miękkim worku sako, sprawia wiele satysfakcji. Gdy dziecko podrośnie takie siedzisko przyda się do wspólnych zabaw na podłodze.  Wypełnienie worka sako, czyli granulat styropianowy, ma właściwości izolacyjne, więc chroni maluszka przed kontaktem z chłodnym podłożem. Wybór odpowiedniej pufy dla dziecka powinien uwzględniać także gabaryty siedziska i wzrost dziecka.

Gdy maluch zacznie raczkować, wstawać i stawiać pierwsze kroki, warto kupić lekkie i stabilne pufy w kształcie kostki lub model zwany rollerem. Na tym etapie rozwoju odpowiednie są pufy o niewielkich gabarytach i niskiej wadze, aby dziecko mogło bez problemu je przesuwać podczas nauki chodzenia. Pamiętajmy, że siedziska wykonane na bazie styropianowej kształtki są niezwykle stabilne i odporne na uszkodzenia. Jeśli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie, warto wybrać modele ozdobione wzorami w litery i cyfry.

Na etapie nauki w szkole podstawowej odpowiednie pufy to worki sako lub fotele relaksacyjne. Hitem ostatnich lat są zdecydowanie wielkie poduchy do siedzenia na podłodze, które umilają najmłodszym domownikom beztroskie chwile zabawy na podłodze w salonie lub w ich własnym pokoju. Dzieci w wieku szkolnym preferują kolorowe pufy w kształcie piłek lub niskie i lekkie pufy typu kostka czy roller. Natomiast dorastające nastolatki skłaniają się zdecydowanie ku nowoczesnym fotelom relaksacyjnym i młodzieżowym. Ich atutami są oryginalne, designerskie kształty i ciekawe wzornictwo, co docenia młodzież lubiąca być na topie. Nastolatki lubią się wyróżniać, dlatego często wybierają modele puf pasujące do stylu industrialnego, futurystycznego i oczywiście do stylu nowoczesnego.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena