Wielu rodziców przed rozpoczęciem roku szkolnego chce odświeżyć i odnowić pokój dziecka. Urządzając pokój dla ucznia powinniśmy pamiętać, aby znalazły się w nim nie tylko sprzęty pomagające w nauce, ale także tzw. strefa relaksu.

Data dodania: 2018-07-31

Wyświetleń: 960

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Modne fotele młodzieżowe dla ucznia

Jak wybrać fotel młodzieżowy dla ucznia?

Dokonując zakupu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, jakie gabaryty siedziska nas interesują. Pufa musi być dopasowana do wieku dziecka. Dla uczniów podstawówki najlepsze będą worki sako i pufy w kształcie piłek. Natomiast starsi uczniowie lepiej będą się czuli siedząc nieco wyżej, czyli na fotelach relaksacyjnych z oparciem i miękkim siedziskiem. Warto zwrócić uwagę także na kolorystykę fotela młodzieżowego. Najlepiej aby dziecko uczestniczyło w wyborze siedziska, ponieważ wówczas będzie dobrze się czuło w przestrzeni zaaranżowanej przez siebie.

W pokoju młodzieżowym powinny być wydzielone trzy podstawowe strefy: sypialniana, do nauki oraz do odpoczynku i rozrywki. Warto także wyznaczyć miejsce, w którym dorastające dziecko będzie mogło przyjmować gości. Aranżacja takiej strefy jest bardzo prosta -  wystarczy niski stolik, wygodne fotele młodzieżowe lub pufy oraz sprzęt, na którym młodzież będzie słuchać muzyki, grać lub oglądać filmy. 

Fotele młodzieżowe: właściwości i zastosowanie

Fotele młodzieżowe swą ogromną popularność w zawdzięczają unikalnym właściwościom. Te siedziska łączą w sobie tradycję z nowoczesnością: mają wygodne oparcie, ale ich wypełnienie jest elastyczne i idealnie dopasowuje się do pozycji ciała użytkownika. Dzięki zaletom wypełnienia, którym jest granulat styropianowy, fotele młodzieżowe są bardzo lekkie, więc łatwo można je przenosić. Zaletą worków sako jest ich elastyczność, dzięki której osoba siedząca na pufie może nadać jej dowolny kształt. Wypełnienie worka sako przemieszcza się swobodnie wewnątrz pokrowca, dzięki czemu jeden model może przybierać różnorodne formy, co znacznie urozmaica aranżację. Designerski wygląd foteli młodzieżowych oraz worków sako jest doceniany nie tylko przez młodych ludzi, ale także przez projektantów nowoczesnych wnętrz. Aranżacja przestrzeni użytku publicznego we wnętrzach, jak i na świeżym powietrzu, powinna uwzględniać najnowsze trendy. Jednym z nich są właśnie fotele młodzieżowe, idealnie sprawdzające się w strefach kibica, poczekalniach, czytelniach oraz letnich ogródkach przy restauracjach, pubach i hotelach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena