Pufy na zewnątrz są hitem sprzedażowym w sezonie wiosenno-letnim. Najpopularniejsze spośród nich są te, które wykonano z materiałów outdoorowych, pozwalających na użytkowanie siedziska pod gołym niebem. Właściwości materiału wodoodpornego sprawiają, że aranżacja miejsc do odpoczynku na świeżym powietrzu jest łatwa i bezproblemowa.

Data dodania: 2018-06-25

Wyświetleń: 1008

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pufy na zewnątrz: właściwości i zastosowanie materiałów outdoorowych

Materiały outdoorowe: właściwości

Główną zaletą materiałów outdoorowych, z których wykonane są pufy na zewnątrz, jest oczywiście ich wodoodporność. Dzięki tej właściwości nie musimy martwić się o kondycję siedziska nawet, jeśli zostawimy je w ogrodzie na noc lub warunki atmosferyczne są zmienne. Ostre słońce, letni deszczyk, rosa, czy krople wody z basenu nie zaszkodzą fotelowi relaksacyjnemu z materiału outdoorowego. Co więcej, z uwagi na rodzaj wypełnienia, którym jest granulat styropianowy, ten rodzaj mebli ogrodowych można bez problemu przenosić. Ich niska waga jest dużym atutem, ponieważ z ich przestawianiem Poradza sobie nawet dzieci, podczas wesołych zabaw na podwórku, tarasie lub w ogrodzie. Materiały outdoorowe są także odporne na zabrudzenia i łatwo przywrócić im świeży wygląd.

Materiały outdoorowe: zastosowanie

Siedziska wykonane z materiałów outdoorowych mogą być eksponowane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Producenci puf i foteli relaksacyjnych zwracają uwagę, że ich przeznaczenie to nie tylko balkon, taras, weranda czy przydomowy ogród, ale także hotelowe patio, foyer oraz letnie ogródki przy restauracjach, pubach lub ośrodkach wczasowych. Zastosowanie puf z materiałów outdoorowych jest szerokie, także w obiektach użyteczności publicznej: na basenach, siłowniach, poczekalniach różnego typu, ośrodkach wychowawczych i edukacyjnych. Pufy i fotele z nowoczesnych materiałów, takich jak wodoodporny poliester, mają tę zaletę, że pasują do wielu modnych stylów aranżacyjnych. Dlatego coraz częściej te innowacyjne produkty możemy dostrzec w aranżacjach w stylu skandynawskim, nowoczesnym, wielkomiejskim czy futurystycznym. Obecnie ten rodzaj siedzisk sprzedaje się najlepiej w kolorze starego złota. Jest to bardzo elegancki materiał, świetnie nadający się do salonu, gdzie możemy umieścić pufę po sezonie wiosenno-letnim.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena