Pufy i fotele relaksacyjne były do tej pory najbardziej popularne wśród dzieci i młodzieży. Jednak coraz częściej ich nabywcami i użytkownikami są osoby dorosłe i seniorzy. Przyjrzyjmy się temu, jakie właściwości i zastosowanie nowoczesnych siedzisk zyskały ich uznanie.

Data dodania: 2018-05-28

Wyświetleń: 788

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pufy i fotele relaksacyjne dla osób dorosłych i seniorów

Fotele relaksacyjne, jak sama nazwa wskazuje mają przede wszystkim zapewnić użytkownikom relaks w komfortowych warunkach. Jest to możliwe dzięki wypełnieniu foteli granulatem styropianowym, który jest lekki, elastyczny i dopasowuje się do pozycji ciała osoby siedzącej na pufie lub na fotelu. Ich zaleta jest niska waga, dzięki której mogą być dowolnie przestawiane, akurat tam, gdzie są potrzebne. Jeśli więc marzy nam się drzemka na tarasie, a później chcemy oglądać TV, bez problemu możemy przenieść fotel i wygodnie się na nim ułożyć w dowolnej pozycji.

Fotele relaksacyjne w rozmiarze mega i giga (Giga Sako i Mega Sako) zapewniają osobom dorosłym  niezwykły komfort, ponieważ ich gabaryty pozwalają na swobodne ułożenie ciała. Równocześnie właściwości izolacyjne wypełnienia zapewniają odseparowanie użytkownika od zimnego podłoża. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że nowoczesne worki sako są wykonane w najnowszej technologii, z wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości.

Fotele relaksacyjne wyróżniają się na tle tradycyjnych siedzisk, ponieważ maja bardzo miękkie siedziska, a równocześnie ich oparcia są bardzo wygodne, choć nie posiadają sztywnego stelaża. Takie siedziska są polecane szczególnie tym osobom, które odczuwają bóle kręgosłupa. Kupno fotele relaksacyjnego jest najczęściej najlepszym, pro-zdrowotnym rozwiązaniem dla seniorów. Długie siedzenie na fotelu relaksacyjnym z oparciem nie powoduje uczucia dyskomfortu, tak jak ma to miejsce na klasycznych krzesłach i fotelach.

Fotele relaksacyjne i pufy zyskały uznanie u osób dorosłych i seniorów także z uwagi na swoja funkcję estetyczna i dekoracyjną. Nowoczesny i oryginalny design sprawia, że siedziska tego typu świetnie prezentują się w modnych aranżacjach. Najczęściej fotele relaksacyjne są eksponowane w pokojach dziennych w stylu minimalistycznym, eklektycznym, industrialnym i skandynawskim.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena