Dekoracje w stylu industrialnym pasują również do innych stylów: nowoczesnego, futurystycznego oraz eklektycznego. Aby dobrze dobrać dekoracyjne pufy i fotele warto sięgnąć po siedziska w stylu wielkomiejskim, w chłodnych barwach.

Data dodania: 2018-03-05

Wyświetleń: 1097

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dekoracyjne pufy i fotele w stylu industrialnym

Rozpoznawalne wyróżniki stylu industrialnego to nowoczesne i oryginalne wzornictwo, ceglane wykończenia, chromowane dodatki oraz minimalistyczny, przemysłowy design z wykorzystaniem metalu, szkła i betonu. Niewielkie gabarytowo pufy i większe fotele relaksacyjne, stanowiące dekorację industrialną, powinny oddawać charakter całego stylu, który jest niebanalny, ponieważ to za jego sprawą stare sprzęty i meble zyskują nowy wygląd i nowe życie. Pamiętajmy, że dekoracje w tym stylu powinny być oszczędne i precyzyjnie dobrane bowiem aranżacje industrialne, są dalekie od barokowego przepychu. Nadmiar bibelotów i ozdób mógłby zepsuć istotne wrażenie przestronności, które tworzą otwarte aneksy kuchenne, szerokie drzwi i otwarty, wielofunkcyjny pokój dzienny.

Jeśli pomieszczenie w stylu industrialnym, ozdobione akcentami z metalu, szkła i betonu, wydaje nam się jednak zbyt surowe i chłodne, należy je ocieplić za pomocą nowoczesnych siedzisk typu: fotele relaksacyjne, pufy czy worki sako. Ich zasadniczą funkcją jest wyznaczenie miejsca do wspólnych rozmów i dyskusji w przestronnych, wysokich loftowych pomieszczeniach.  Styl industrialny staje się coraz bardziej popularny nie tylko we wnętrzach mieszkalnych, ale także w przestrzeni publicznej. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej dekoracji o oryginalnym designie i surowym charakterze, aby sprostać gustom miłośników tego stylu. 

Dekoratorzy wnętrz zwracają uwagę, że Ilość dekoracji w stylu industrialnym powinna być jak najmniejsza. Dlatego fotele relaksacyjne i pufy, a także przedmioty codziennego użytku warto dobierać kierując się zasadą minimalizmu. Warto wybrać takie modele, które mają nietypowe kształty i kolorystykę. Bardzo modnym dodatkiem w tym stylu są srebrne, złote i szare fotele oraz siedziska w metalicznych odcieniach miedzi, z charakterystycznym połyskiem, imitującym metal.

W aranżacjach industrialnych z pewnością warto wyeksponować elementy konstrukcyjne i użytkowe: niezabudowane rury, wsporniki, części instalacji elektrycznej lub wentylacji. To oryginalne rozwiązanie często rozwiązuje problem dodatków, ponieważ właśnie takie surowe elementy pełnią w tym stylu funkcję estetyczną.

Dekoracją w stylu industrialnym z powodzeniem może stać się przemysłowa lub kreślarska, metalowa lampa. Dobrym pomysłem na udekorowanie ścian jest ekspozycja  wykonana z dużych zdjęć lub grafik nawiązujących tematycznie do metropolii lub do sztuki nowoczesnej. Podczas dobierania dekoracji należy utrzymać dominację barw neutralnych: szarości, brązów, bieli i czerni oraz ceglastej czerwieni. Aczkolwiek dobrze, jeśli aranżacja będzie wzbogacona akcentami w intensywnych, żywych kolorach. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena