Na rynku meblarskim pojawiają się wciąż nowości  wykonane z materiałów outdoorowych. Takie rozwiązanie pozwala nam użytkować meble: pufy, fotele relaksacyjne oraz leżanki, na zewnątrz: w ogrodzie, na tarasie lub werandzie.

Data dodania: 2018-07-30

Wyświetleń: 897

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pufy z materiałów outdoorowych: właściwości i zastosowanie

Właściwości materiału outdoorowego to przede wszystkim wodoodporność, która ułatwia ekspozycję mebli pod gołym niebem, bez lęku o ich kondycję na świeżym powietrzu. Materiał outdoorowy to dobre rozwiązanie dla rodziców dzieci w wieku szkolnym, które chcą wesoło spędzać czas w ogrodzie, przy basenie lub na biwaku. Na tym etapie rozwoju dziecka odpowiednie pufy to worki sako lub fotele relaksacyjne. Pamiętajmy, że dzieci w wieku szkolnym preferują kolorowe pufy w kształcie piłek, które są atrakcyjne wizualnie i mega wygodne. Dorastające nastolatki interesują się bardziej  nowoczesnymi fotelami relaksacyjnymi i młodzieżowymi. Atutami tego typu siedzisk są oryginalne, designerskie kształty i ciekawe wzornictwo, co docenia młodzież lubiąca być na topie.

Modnym miejscem zastosowania puf na zewnątrz z materiałów outdoorowych są letnie ogródki pod gołym niebem, usytuowane przy kawiarniach, restauracjach, pubach i hotelach. Ośrodki wypoczynkowe i rekreacyjne chętnie eksponują te nowoczesne siedziska na patio, szczególnie w pobliżu basenów i wśród alejek spacerowych dla gości.

Pufy i fotele z nowoczesnych materiałów, takich jak wodoodporny poliester, mają tę zaletę, że pasują do wielu modnych stylów aranżacyjnych. Dlatego coraz częściej te innowacyjne produkty możemy dostrzec w aranżacjach w stylu skandynawskim, nowoczesnym, wielkomiejskim czy futurystycznym. Dzieci uwielbiają worki sako, na których można leżeć, dlatego takie siedziska warto umieścić w ogrodzie obok piaskownicy, huśtawek lub w domku na drzewie.

Pufy zaprojektowane z myślą o użytkowaniu ich na zewnątrz domu, w plenerze, są obecnie dostępne w bardzo ciekawych kolorach. Interesujące są pufy w odcieniu starego złota, które bardzo elegancko prezentują się w salonie i na patio. Fotele i leżanki z tej kolekcji bez przeszkód można ułożyć blisko basenu, aby domownicy i goście tuz po kąpieli mogli wygodnie się na nich ułożyć.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena