Różnokolorowe skóry owcze to oryginalne dodatki do wystroju wnętrz, które pasują do różnych stylów. Szykowna, puszysta wełna doda każdemu wnętrzu przytulności i wprowadzi przyjazną atmosferę: ciepłą i rodzinną. Meble pokyte skórami owczymi są miękkie i przyjemne w dotyku, dlatego są szczególnie lubiane przez dzieci.

Data dodania: 2018-05-07

Wyświetleń: 883

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Skóry owcze w aranżacji wnętrz

Meble ze skór owczych sa szczególnie lubiane przez dzieci. Najmłodsi domownicy chętnie się na nich bawią, a czasem także zasypiają. Dorośli cenią je zarówno za walory estetyczne, jak i za praktyczne. Skóry, koce, pufy, podnóżki i poduszki wełniane oraz inne wyroby z owczej wełny są naturalne i przyjazne dla zdrowia, dlatego można umieścić je niemal w każdym pomieszczeniu, nie obawiając się negatywnego wpływu na samopoczucie domowników. W góralskich i wiejskich domach skóry owcze już od wielu wieków są stałym elementem wyposażenia gospodarstwa domowego.  Z punktu widzenia aranżacji wnętrz, skóra to bardzo praktyczny i estetyczny dodatek - można ją dowolnie przenosić i eksponować w różnych miejscach: na fotelach i kanapach lub na podłodze. Odpowiednio pielęgnowane i czyszczone mogą służyć przez wiele lat, nie tracąc nic ze swojej atrakcyjności. W chłodne, jesienne i zimowe wieczory świetnie sprawdzają się jako okrycie lub ciepła podkładka na dowolne siedzisko. 

Meble pokryte owczą skórą w wystroju wnętrz są niezwykle pożądanym elementem: dobrze pasują do chłodnego i minimalistycznego stylu skandynawskiego. Często spotyka się je także w mieszkaniach, gdzie dominują materiały naturalne, takie jak: drewno, szkło i kamień. Nawet w klasycznym wnętrzu pufa ze skóry ułożona przed kominkiem dodaje salonowi elegancji. Natomiast w stylu nowoczesnym najczęściej wykorzystuje się meble wykonane ze skór barwionych na rozmaite kolory o rożnym stopniu intensywności. Kolorowe skóry są absolutnym hitem dekoratorskim, ponieważ stanowią oryginalne uzupełnienie nowoczesnych aranżacji wnętrz.

Skóry owcze, jako poszycie mebli zdecydowanie najlepiej prezentują się na fotelach i na pufach. Obecnie na rynku są dostępne także dywany wykonane ze skór owczych, które stanowią doskonałą alternatywę dla pospolitych wyrobów z tkanin sztucznych. Miłośnicy stylu góralskiego z pewnością docenią miękkie kapy i pledy, uszyte z kawałków skór owczych o różnych kolorach i długości włosia.

Dużą popularnością cieszą się siedziska wykonane ze skór owczych, na których siedzi się wyjątkowo wygodnie i przyjemnie. Produkty wykonane z tego materiału są niezwykle trwałe i ponadczasowe - moda na nie zdaje się nigdy nie przemijać.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena