Topowym produktem wśród nowoczesnych puf dla dzieci, są siedziska w kształcie piłek. Do wyboru są m.in. piłki: nożna, siatkowa, rugby, koszykowa lub tenisowa. Każda z nich ma swoje unikalne cechy, ale wszystkie idealnie nadają się jako dodatek dekoracyjny do pokoju dziecięcego i młodzieżowego.

Data dodania: 2018-03-20

Wyświetleń: 1429

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pufa piłka: jak wybrać odpowiedni fotel sportowy dla dziecka?

Wybierając pufę w kształcie piłki dla dziecka warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania i stosunek do aktywności fizycznej. Dobrze jest, jeśli wystrój pokoju nawiązuje do hobby i ulubionej aktywności przedszkolaka lub ucznia. Wprawdzie najpopularniejszym modelem puf jest piłka nożna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać bardzo oryginalną pufę w kształcie piłki tenisowej czy rugby.

Kolorystyka nowoczesnych foteli pozwala na dopasowanie siedziska do dowolnej aranżacji, zarówno w pokoju dziewczęcym, jak i w pokoju dla chłopca. Warto rozważyć wybór kolorowych mixów z ekoskóry, które świetnie prezentują się na tle jasnych ścian. Wesołe barwy to wyróżnik puf dla dzieci, ale ich główna zaletą jest wysoki komfort użytkowania.

Wygodne siedzenie na pufie podczas oglądania TV, czytania książek lub gry na konsoli, to zasługa wypełnienia siedziska granulatem styropianowym. Ten rodzaj granulatu meblarskiego jest niezwykle lekki i sprężysty, dzięki niemu pufa idealnie dopasowuje się do pozycji ciała użytkownika. Dodatkowym atutem są właściwości izolacyjne granulatu, dzięki czemu dzieci są dobrze chronione przed negatywnym wpływem zimnego podłoża.

Wybierając pufę dla dziecka należy zwrócić uwagę, czy pokrowiec i wypełnienie objęte są gwarancją producenta. Należy także wystrzegać się tzw. re-granulatu, który pochodzi z odpadów produkcyjnych i może być zanieczyszczony. Dlatego warto wybrać taki produkt, który posiada atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH).

Wybierając fotel sportowy dla dziecka trzeba mieć także na uwadze jego wzrost i wagę, aby siedzisko było dopasowane do użytkownika. Pufy oznaczone symbolem S (small), są przeznaczone dla dzieci do 120 cm wzrostu, dlatego zazwyczaj kupuje się je do przedszkoli, sal zabaw i klubów malucha. Pufy piłki w rozmiarze M (medium) oraz L (large) to prop0pozycja dla uczniów szkół podstawowych. Natomiast piłki oznaczone jako siedziska XL i XXL mogą być komfortowo użytkowane przez nastolatków oraz osoby dorosłe.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena