Granulat styropianowy jest zwany także granulatem meblarskim. Obecnie jest to najpopularniejsze wypełnienie nowoczesnych siedzisk typu: pufy, worki sako, fotele relaksacyjne i młodzieżowe. Jego główną zaletą jest lekkość i plastyczność – siedzisko wypełnione takim granulatem można dowolnie kształtować.

Data dodania: 2017-11-15

Wyświetleń: 1050

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Granulat styropianowy: właściwości i zastosowanie

Właściwości granulatu styropianowego

Główną zaletą granulatu styropianowego są jego właściwości izolacyjne - idealnie chroni użytkownika przed kontaktem z zimnym podłożem. Jego lekkość to także atut - nawet dzieci poradzą sobie z przestawieniem pufy lub fotela wypełnionego granulatem styropianowym. Granulat styropianowy jest niezwykle sprężysty, ale podczas intensywnego użytkowania worka sako, jego wypełnienie może się nieco ubić i zmniejszyć swoją objętość. Jeśli granulat styropianowy zostanie poddany działaniu dużej siły w formie nacisku, pufa zmieni swój kształt i rozmiar, co może negatywnie wpłynąć na komfort użytkowania. Aby pufa odzyskała swój kształt, sprężystość i właściwe rozmiary, można uzupełnić jej wypełnienie. Jest to prosta czynność, do której potrzebujemy jedynie nożyczek i pakietu uzupełniającego.

Uzupełnianie granulatu styropianowego

Worek sako, którego wypełnienie chcemy uzupełnić trzeba tylko odwrócić do góry dnem i otworzyć zamek zabezpieczający. Zamknięcie zazwyczaj znajduje się właśnie na dnie pufy. Po rozsunięciu zamka należy otworzyć również znajdującą się w środku komorę ochronną. Właśnie tam należy wsypać granulat z pakietu uzupełniającego. Aby odpowiednio  przygotować granulat styropianowy do wsypania, warto kilkukrotnie potrząsnąć workiem, aby opadł on na dno. Gdy odetniemy róg worka, po prostu wsypujemy pakiet uzupełniający do wnętrza siedziska i zamykamy zamki zabezpieczające. Po uzupełnieniu granulatu styropianowego można nadać pufie dowolny kształt.

Granulat styropianowy: praktyczne wskazówki

Warto pamiętać, że także na granulat styropianowy także powinna być udzielana gwarancja – standardem jest minimum 6 miesięcy od daty zakupu pufy lub fotela relaksacyjnego. Przed zakupem worka sako lub pakietu uzupełniającego należy sprawdzić czy producent granulatu styropianowego oferuje produkt najwyższej jakości. Należy unikać tak zwanego re-granulatu, który pochodzi z odzysku, czyli z odpadów produkcyjnych. Warto zapytać sprzedawcę, czy produkt posiada atest Państwowego Zakładu Higieny. Pakiety uzupełniające granulatu styropianowego są obecne na rynku w opakowaniach o różnej o różnej pojemności: 50L, 100L, 200L, 300L i 500L.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena