Lublin staje się coraz bardziej interesujacym miejscem do życia. W dzisiejszym artykule przedstawimy walory tego piękego miasta. 

Data dodania: 2017-09-26

Wyświetleń: 410

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozwijająca się infrastruktura drogowa oraz ciągle unowocześniania sieć drogowa sprawiają, ze Lublin jest świetnie skomunikowany z innymi miastami w Europie. Bliskość wschodniej granicy Polski sprawia, że w tym mieście krzyżują się istotne szlaki europejskiej wymiany handlowej.

Otwarty pod koniec 2012 roku Port Lotniczy zapewnia atrakcyjną alternatywę dla komunikacji naziemnej i pozwala na szybkie przemieszczanie się do najważniejszych miast i węzłów komunikacyjnych Europy: Dublina, Frankfurtu, Londynu, Oslo i Sztokholmu.

Zdaniem mieszkańców Lublin to miasto, w którym po prostu dobrze się żyje i nie brakuje argumentów przemawiających za kupnem nowego mieszkania właśnie tu. Z uwagi na atrakcyjne położenie miasto staje się coraz bardziej interesującym rynkiem pracy oraz polem nowych inwestycji firm z całego świata.

Co można zwiedzić na terenie stolicy województwa lubelskiego?

Lublin to miasto atrakcyjne turystycznie z uwagi na ponad 700 letnią historię oraz bogate tradycje. Ponad milion turystów z całej Polski i świata odwiedziła miasto w 2016 roku. Zabytkowa architektura skupia się głównie na obszarze Starego Miasta i Śródmieścia. Brama Krakowska, Zamek Lubelski wraz z romańską wieżą obronną (słynnym „donżonem”) czy kaplica Św. Trójcy to najbardziej znane symbole miasta. Atrakcją są także Lubelskie Podziemia, czyli 300 – metrowa trasa turystyczna biegnąca pod zabudową Starego Miasta.


Lublin charakteryzuje się dynamicznym wzrostem liczby nieruchomości deweloperskich. W ofercie tych ostatnich najwięcej jest mieszkań 2 i 3 pokojowych. Mieszkania oddane do użytku kosztują od ok. 3 850 do 7 500 zł/m2. Najbardziej poszukiwane mieszkania to te o powierzchni do 69 mkw.

Szeroka oferta na lubelskim rynku nieruchomości zachęca do zakupu zarówno osoby kupujące mieszkanie na własny użytek, jak również pod wynajem. Konkurencyjne ceny i duża liczba studentów szukających czterech kątów na wynajem powodują, że taka inwestycja ma sens! W czasach gdy wysokość stawki odsetek od lokat bankowych maleje z roku na rok, a inwestycje giełdowe są obarczone dużym ryzykiem, mieszkanie to solidna lokata kapitału. 

Licencja: Creative Commons