Mokotów - mieszkanie w tej dzielnicy to stan pożądany przez wielu. Powodów jest sporo, ale do najważniejszych należą: bliskość uniwersytetów i politechniki, zagłębie firm, liczne tereny zielone oraz bliskość centrum.

Data dodania: 2017-11-02

Wyświetleń: 587

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z tego względu Mokotów jest najludniejszą dzielnicą Warszawy zamieszkałą przez studentów pracujących, rodziny… Tak, jak różnorodni są ludzie tu przebywający, tak też różnorodna jest architektura. Od kamienic, poprzez bloki z PRLu, aż do nowoczesnych willowych osiedli zamkniętych. A jak się mieszka na Mokotowie?

Cena mieszkania: Mokotów a inne dzielnice

Ceny za nowe mieszkanie na Mokotowie oscylują w okolicach 8 000 zł/mkw, co czyni je jednymi z najdroższych w Warszawie. Mieszkania wtórne również potrafią osiągnąć ten pułap. Podobnie jest z wynajmem. Miesięczne koszty wynajęcia mieszkania na Mokotowie to ok. 2 500 zł. Powyższe ceny sprawiają, że Mokotów nie jest tanią dzielnicą do zakupu lub wynajmu mieszkania. Mimo to popyt na zamieszkanie tu stale rośnie. W związku z tym nie można się spodziewać obniżki cen, wręcz przeciwnie. Deweloperzy budują lub odrestaurowują budynki, jednak popyt znacznie przewyższa tu podaż. Tym bardziej, że kończą się także tereny, które można przeznaczyć na budowę mieszkań. Przy zakupie lub wynajmie mieszkania na Mokotowie warto zwrócić uwagę zwłaszcza na osiedla zamknięte, które od razu zapewniają miejsce w garażu podziemnym. Niweluje to problem parkowania, który tak często występuje w tej gęsto zaludnionej dzielnicy.  

Mokotów: mieszkanie, komunikacja, praca…

Na Mokotowie można przeżyć całe życie, niemal ani razu nie wyjeżdżając poza granice dzielnicy. Liczne szkoły, uczelnie i największe zagłębie firm zwane Mordorem sprawiają, że wiele osób wiąże z tą dzielnicą całe swoje życie. Dodać należy, że funkcjonuje tu aż 5 stacji metra M1, co zapewnia doskonały dojazd do centrum. Obecne tu kluby, ośrodki kultury, parki i inne miejskie atrakcje zaspokajają potrzeby niemal każdego w kontekście imprez, wydarzeń kulturalnych, odpoczynku, sportu… Dzięki temu coraz więcej osób chce tu mieszkać pomimo bardzo wysokich cen kupna lub wynajmu mieszkania. Mokotów to dzielnica niemal samowystarczalna. Jedynym minusem, ale dość istotnym, są korki, które w godzinach szczytu mogą paraliżować komunikację zwłaszcza w okolicy Mordoru.

Jak się mieszka na Mokotowie?

Dzielnica ta nie bez powodu jest najpopularniejsza w Warszawie. Zapewnia ogromny komfort i wygodę mieszkającemu ze względu na bliskość wielu lokali handlowo-usługowych, szkół, pracy i innych. Dzięki temu nie traci się czasu na dojazdy, które pomimo dobrej komunikacji mogą być męczące. Koszty życia są jednak nieco większe niż w dzielnicach położonych na obrzeżach Warszawy, co trzeba wziąć pod uwagę. Mokotów jest bardzo zielony za sprawą wielu parków, w tym Arkadii i Pola Mokotowskiego. Odbywa się tu dużo wydarzeń kulturalnych i imprez, a społeczność jest jedną z najaktywniejszych w kwestii organizowania różnych przedsięwzięć. Mieszkaniec Mokotowa ma zatem wszystko pod nosem, co sprawia, że niemal każdy chce tu mieszkać.

 
Licencja: Creative Commons