Każdy kierowca, który za kółkiem spędza osiem godzin, traktuje kabinę samochodu jak swój dom. W kabinie nie tylko pracuje, ale także śpi, spożywa posiłki i odpoczywa. Wykonywanie tych wszystkich czynności w jednym miejscu sprawia, że pomieszczenie z czasem może nieprzyjemnie pachnieć. Dowiedz się, jak dbać o czystość w kabinie samochodu.

Data dodania: 2017-08-22

Wyświetleń: 1664

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sposoby na czystość i świeżość w kabinie samochodu ciężarowego

Jak pozbyć się przykrego zapachu w samochodzie?

We wnętrzu, w którym kierowca funkcjonuje czasami niemal cały dzień, wietrzenie pomieszczenia nie pozwoli pozbyć się niemiłego zapachu papierosów, jedzenia czy potu. Te zapachy niestety wgryzają się w tapicerkę, więc trzeba trochę wysiłku, by się ich pozbyć.

Przykre aromaty można zneutralizować dzięki specjalnym neutralizatorom zapachów. Mogą być jednorazowe lub mogą działać w trybie ciągłym, po otwarciu pojemniczka produktu. Dzięki tym specyfikom możemy nie tylko pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z kabiny, ale także poczujemy miły aromat. Na tego typu produkt nie musimy wydawać znacznej kwoty pieniędzy, ponieważ profesjonalne środki neutralizujące zapachy kosztują już w granicach 10-50 zł.

Jak wyczyścić tapicerkę i inne elementy pojazdu?

Musimy pamiętać, by regularnie czyścić wnętrze naszego pojazdu, a mowa tu o praniu i czyszczeniu tapicerki, nawet jeśli nie wygląda na brudną. Oprócz tego, że wchłania ona zapachy, to także brud, kurz i roztocza. Pranie tapicerki powinniśmy zaplanować raz na 3-4 miesiące w przypadku zawodowych kierowców. Nie zapominajmy także o regularnym czyszczeniu kokpitu preparatem do tego przeznaczonym.

Należy także regularnie sprzątać wnętrze kabiny. Podczas podnoszenia za pomocą pompy podnoszenia kabiny, luźne przedmioty, takie jak plastikowe butelki czy papierki po posiłkach, mogą wypaść. Dlatego systematycznie powinniśmy się pozbywać niepotrzebnych odpadków.

Do regularnych czynności powinno także należeć odkurzanie kabiny (w szczególności pod i między siedzeniami) oraz trzepanie dywaników. W tych miejscach także mogą znajdować się źródła przykrego zapachu jak np. pozostałości z posiłków.

Sposoby na piękny zapach w samochodzie

Profesjonalne odświeżacze powietrza to nie jedyny sposób na ładny zapach w kabinie naszego samochodu. Jeśli jesteśmy wielbicielami filiżanki mocnej kawy, możemy na dłużej cieszyć się zapachem aromatycznego napoju w kabinie. Wystarczy do materiałowego woreczka wsypać kilka łyżeczek kawy i zostawić na jakiś czas w kabinie.

Profesjonalne czyszczenie

Raz na jakiś czas możemy się także do profesjonalnego punktu, w którym samochód zostanie oczyszczony ozonem, który pochłania cząsteczki grzybów, pleśni, dymu tytoniowego oraz bakterie.

Stosując się do powyższych wskazówek, nasza kabina powinna lśnić i pięknie pachnieć. By utrzymać efekt na dłużej, pamiętajmy o regularnym sprawdzaniu stanu filtrów, ponieważ sprawny filtr powietrza oczyszcza powietrze i likwiduje przykre zapachy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena