Wybór prezentów dla bliskich jest dla większości ludzi ciężkim i czasochłonnym zajęciem. Tak więc pomimo faktu, że do okresu okołoświątecznego pozostało jeszcze kilka miesięcy warto zastanowić się nad tym tematem już teraz.

Data dodania: 2017-08-18

Wyświetleń: 685

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Szczególnie trudny wydaje się być wybór prezentu dla babć i dziadków, którzy zazwyczaj zapewniają, że mają wszystko czego im potrzeba i jedyne na czym im zależy to częstszy kontakt z dziećmi i wnukami. Jest jednak kilka sposobów trafić z prezentem pomimo szczątkowych informacji pozyskanych od samych zainteresowanych.

Jednym z najlepszych jest przygotowanie prezentu spersonalizowanego i posiadającego związek z rodziną. Przykładem takiego prezentu mogą być fotokalendarze czy fotoksiążki ze zdjęciami rodzinnymi (a najlepiej ze zdjęciami wnuków, do których seniorzy mają szczególny sentyment) lub laurki i maskotki przygotowane własnoręcznie przez najmłodszych członków rodziny, Jeżeli dziadkowie posiadają chociaż podstawową umiejętność obsługi komputera warto również przygotować album online (koniecznie zabezpieczony hasłem) ze zdjęciami i krótkimi opisami. To rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdza się wśród emigrantów, którzy do Polski przyjeżdżają zazwyczaj 2 razy w roku na święta. Taki e-album może częściowo złagodzić rozłąkę z rodziną i pozwolić na śledzenie rozwoju wnuków pomimo odległości (pod warunkiem, że jest na bieżąco aktualizowany.

Kolejnym dobrym pomysłem może być sprezentowanie seniorom rzeczy codziennego użytku. Dobra kawa, herbata lub drobny sprzęt RTV/AGD może znacząco odciążyć dość skromne budżety emerytów. Warto zainteresować się wcześniej jaki jest stan urządzeń znajdujących się w domu seniorów. Można umówić się również z innymi członkami rodziny i kupić wspólnie większy prezent np. nową lodówkę, pralkę lub kosiarkę do trawy (w przypadku dziadków mieszkających w domach jednorodzinnych).

To tylko kilka sprawdzonych pomysłów na prezenty dla seniorów. Należy jednak pamiętać, że najlepsze i najbardziej oczekiwane prezenty to te, w które włożyło się serce.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena