Piece gazowe, co warto o nich wiedzieć i dlaczego warto je wybrać jako źródło ogrzewania?

Data dodania: 2017-08-03

Wyświetleń: 700

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Piece gazowe - kilka słów o nich

Każdy, kto właśnie buduje dom, prędzej czy później stanie przed koniecznością wyboru źródła ogrzewania. Jednym z najpopularniejszych i obecnie najbardziej dostępnych są oczywiście piece gazowe, o których więcej dowiedzie się w dalszej części artykułu.

Gaz wykorzystywany jest jako paliwo już od dłuższego czasu. Nic więc dziwnego, że szybko zaczęto używać go również do ogrzewania domów. Obecnie piece gazowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań grzewczych, które spotkamy w wielu polskich domach.

Dlaczego piece gazowe?
Podstawową kwestią jest oczywiście wygoda. Piece gazowe nie wymagają od nas tak jak np. piece na paliwa stałe, żebyśmy sami ręcznie dorzucali do nich paliwa. Piece gazowe podłączone są do instalacji gazowych, dzięki czemu automatycznie mogą pobierać odpowiednią ilość paliwa z całego systemu.

Piece gazowe są również jednymi z najsprawniejszych urządzeń grzewczych, jeżeli mówimy o piecach kondensacyjnych. Są to bowiem urządzenia, które osiągają bardzo wysoką sprawność dzięki zjawisku, jakim jest kondensacja, czyli skraplanie się pary wodnej. Dzięki temu energia może być ponownie oddana i przekształcona na ciepło. Pozwala to również obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Jedno czy dwufunkcyjne
Piece gazowe dostępne są w wariantach jedno i dwufunkcyjnych. Te pierwsze służą jedynie do ogrzewania domu zimą. Te drugie natomiast oprócz możliwości ogrzania naszych czterech ścian, kiedy jest to konieczne, pozwalają również na ogrzewanie wody. Jest to więc dobre rozwiązanie, szczególnie, wtedy kiedy nie jesteśmy w stanie podpiąć się do wodociągów miejskich.

Pamiętaj o ociepleniu
Oczywiście sam system grzewczy to nie wszystko. By nasz dom faktycznie zimą dobrze spełniał swoje zadanie, a jednocześnie nie doprowadził nas do bankructwa, powinniśmy odpowiednio ocieplić nasz dom. Dzięki temu ciepło zimą będzie w nim pozostawać, a my zapłacimy mniejsze rachunki za ogrzewanie.

Do izolacji poddasza i ścian wykorzystuje się obecnie głównie natrysk z pianki poliuretanowej, wełnę skalną lub stary dobry styropian. Każdy z tych materiałów ma swoje plusy i minusy, każdy jednak niemal tak samo dobrze jest w stanie zabezpieczyć nas przed uciekającym zimą ciepłym powietrzem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena