Odkurzacze pionowe znajdują coraz szersze grono fanów w gospodarstwach domowych. Spowodowane jest to ich wysokim komfortem użytkowania. Dzięki takim odkurzaczom sprzątanie nie jest zbyt czasochłonne oraz nie zabiera dużo energii. 

Data dodania: 2020-08-18

Wyświetleń: 1256

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Odkurzacz pionowy - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Zazwyczaj odkurzacze pionowe są dużo mniejsze od tych tradycyjnych, w związku z czym zabierają w mieszkaniach mniej miejsca i nie ma problemów z ich przechowywaniem. Nie każdy jednak wie jaki odkurzacz pionowy wybrać i na co zwracać uwagę przy takich zakupach. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kryteria, którymi warto kierować się przy zakupie odkurzacza pionowego.

Jaki odkurzacz pionowy wybrać? Rodzaje odkurzaczy

Nie wiedząc jaki odkurzacz pionowy jest najlepszy, warto zgłębić wiedzę na temat ich rodzajów. Przede wszystkim występują w dwóch wariantach, a mianowicie w sklepach możemy znaleźć odkurzacze bezworkowe oraz workowe (sprawdź ranking). W przypadku odkurzaczy bezworkowych (ich porównanie znajdziesz tutaj) są one wyposażone w specjalne zbiorniki, które opróżnia się tuż po zapełnieniu. Jeśli będziesz wybierać odkurzacz pionowy, musisz zwrócić uwagę również na sposób zasilania. Dostępne są modele bezprzewodowe oraz przewodowe. Zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem będzie opcja bezprzewodowa, ponieważ pozwoli Ci na swobodniejsze użytkowanie. Dowiedz się najpierw, na co zwracać uwagę przy wyborze odkurzacza pionowego, a dopiero potem przystąp do realizacji zamówienia i ostatecznego zakupu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze odkurzacza pionowego? Kilka porad

Decydujące znaczenie przy wyborze odpowiedniego odkurzacza pionowego powinny mieć dla Ciebie następujące czynniki:

  • Moc odkurzacza - im wyższa moc, tym lepsza skuteczność danego odkurzacza. Duża moc minimalizuje ryzyko problemów z wciąganiem poszczególnych zanieczyszczeń i paprochów. Największą mocą dysponują odkurzacze kablowe, które są bezpośrednio podłączane do prądu. W związku z tym weź je pod uwagę, ponieważ może się to okazać strzał w dziesiątkę,
  • Czas działania - w przypadku modeli z wbudowanymi akumulatorami musisz zwrócić uwagę na ich czas działania. Jeśli do wysprzątania masz duży dom, to może się okazać, że w trakcie porządków odkurzacz odmówi Ci posłuszeństwa. Nie można sobie na to pozwolić, więc jest to jeden z najistotniejszych czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę,
  • Długość ewentualnego kabla - jeśli zdecydujesz się na modele z kablami, musisz sprawdzić długość kabla, ponieważ może się tak zdarzyć, że swoim odkurzaczem nie dojedziesz do niektórych pomieszczeń i będziesz musiał zmieniać gniazdka. Nie jest to zbyt komfortowe doświadczenie, zwłaszcza gdy do posprzątania ma się nieco większy dom,
  • Rodzaje oraz ilość dostępnych końcówek - zaletą odkurzaczy pionowych jest to, że mogą docierać w trudno dostępne miejsca, a więc we wszystkie najmniejsze zakamarki. Przed zakupem sprawdź jednak rodzaje oraz ilość dostępnych końcówek w analizowanych modelach.

Jeśli nie byłeś pewny na co zwracać uwagę przy wyborze odkurzacza pionowego, teraz będziesz już wiedział, jakimi konkretnie kryteriami masz się kierować. Dostosowując się do powyższych zasad, masz stuprocentową pewność tego, że wybór będzie właściwy.

Wybór odkurzacza pionowego - kilka słów podsumowania

Nie wszyscy muszą wiedzieć od razu, jaki odkurzacz pionowy wybrać do swojego mieszkania, dlatego też warto zapoznać się z artykułem i poszerzyć swoją wiedzę, którą możesz później przekazać np. rodzinie lub bliskim znajomym. Odkurzacze pionowe muszą dysponować odpowiednią mocą, ale też długim czasem działania. W przypadku odkurzaczy z kablami trzeba zadbać o optymalną długość kabla, aby poradzić sobie z dokładnym wysprzątaniem całego mieszkania. Dowiedz się jaki odkurzacz pionowy jest najlepszy dzięki rankingom produktów na stronie https://terdeals.com/pl/ranking/240/ranking-top5-odkurzaczy-pionowych. Tak nowoczesny sprzęt sprawdzi się praktycznie w każdym mieszkaniu. Zadbaj również o to, aby odkurzacze posiadały kilka funkcji dodatkowych, ale też cechowały się niskim poziomem hałasu. Przygotowaliśmy dla Ciebie różne modele takich odkurzaczy, jednak w pierwszej kolejności zwracaj uwagę na te z przestronnym pojemnikiem na zanieczyszczenia.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena