Ta roślina to z jednej strony czyste zdrowie, a z drugiej strony czysta uroda. Substancje, które się w niej znajdują potrafią regenerować nas od wewnątrz i od zewnątrz. Poznajmy naturalne właściwości fenomenalnego aloesu.

Data dodania: 2017-07-28

Wyświetleń: 378

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aloes – boska roślina

Aloes to roślina, którą klasyfikuje się jako sukulent liściowy, czyli gromadząca w sobie wodę za sprawą wykształcenia tkanki wodnej, efektem czego potrafiąca żyć długi czas bez dostępu do niej. W rodzaj aloesów wlicza się aż czterysta gatunków roślin – od lian i bylin przez formy krzewiaste aż do form drzewiastych. Rosną one przeważnie na ziemiach Afryki oaz Azji. Najbardziej popularny gatunek spośród aloesów stanowi aloe vera, co znaczy z języka łacińskiego aloes zwyczajny, który wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu. Soczyste, nabrzmiałe liście aloesu zawierają cenne dla zdrowia i urody substancje. Należą do nich między innymi aloina, aloeemodyna i barbolina. Coraz więcej soków owocowych i kwiatowych wzbogaca się o liść aloesu.

Aloes na urodę

Aloes zawiera między innymi takie pierwiastki jak magnez, wapń, żelazo, cynk, potas, sód, mangan, a także związków. W celu poprawy urody stosuje się kremy i balsamy z aloesu, najlepiej stosować jednak żel z aloesu zawierający czystą formę tej rośliny lub po prostu z hodowanego w doniczce aloesu ucinać kawałki liści i aplikować z nich sok. Aloes oczyszcza i odżywia cerę, a ponadto zamyka pory. Aloes również głęboko nawilża powodując wygładzenie i rozjaśnienie, sprawdza się więc na zmarszczki i przebarwienia. Roślina ta łagodzi stany zapalne oraz walczy z łupieżem, łuszczycą i egzemą. Wpływa ona też korzystnie na włosy nadając im nawilżenia i blasku. Nic dziwnego, że aloes robi furorę w przemyśle kosmetycznym.

Aloes na zdrowie

Pierwiastki i związki zawarte w aloesie wpływają korzystnie na urodę, ale przede wszystkim na zdrowie. W celu poprawy zdrowia zażywa się produkty zawierające olej lub sok aloesowy, a niektóre trunki, jak wino z aloesem, można przyrządzić z hodowanej w doniczce rośliny. Aloes dba o zdrowe komórki, a niweluje komórki chore, efektem czego sprawdza się przy leczeniu nowotworów. Aloes działa również przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Co najważniejsze, aloes wzmacnia odporność. Roślina ta przyczynia się też do obniżania cukru. Właśnie dlatego aloes wykorzystuje się tak powszechnie w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Przepis na wzmacniające wino z aloesem

Najpierw należy umyć i włożyć liście aloesu na 7 dni do lodówki. Następnie trzeba drobno posiekać liście aloesu, aby dodać je do wina wytrawnego z dodatkiem miodu i spirytusu, po czym wsadzić do lodówki znów na 7 dni. Wreszcie pozostaje przecedzić napój i go wypić – dla zdrowia i dla urody.

Licencja: Creative Commons