Choć tekst zaproszeń na wesele może wydawać się dość standardowy, w wielu przypadkach może zaistnieć potrzeba zmienienia, czy dodania kilku niuansów.  

Data dodania: 2017-07-06

Wyświetleń: 976

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Niuanse związane z wypisywaniem zaproszeń ślubnych

Etykieta jest tylko jednym z elementów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze tekstu zaproszenia. Trzeba też uwzględnić dodatkowe elementy, takie jak organizacja wesela – zwłaszcza jeśli ceremonia ślubu i przyjęcie odbywają się w innych miejscach, obowiązujący strój, etc. Z tego powodu zebraliśmy kilka porad ekspertów w jaki sposób wypisywać ślubne zaproszenia, kiedy pojawią się rozmaite, nieco niestandardowe okoliczności.

 

Jak wyrazić kto organizuje wesele

Jedna z pierwszych rzeczy, która widnieje na zaproszeniu to organizator przyjęcia. Zwykle na zaproszeniach ujęta jest informacja, iż to Młoda Para wraz z Rodzicami zaprasza na ślub i przyjęcie weselne. Bywa jednak z rozmaitych powodów, iż rodzice nie uczestniczą w przygotowaniach weselnych, w takim przypadku może być wam potrzebny tekst zaproszenia, na którym widnieć będzie tylko Młoda Para jako organizator, czyli osoby zapraszające na przyjęcie.

 

Co, gdy rodzic jest rozwiedziony?

Niezależnie od tego, czy rodzice są razem, czy nie, nazwiska obojga rodziców powinny być wymienione w zaproszeniach, z tym, że w osobnych wierszach Jeśli któreś z rodziców ponownie zawarło związek małżeński, koniecznie dopiszcie też nazwisko nowego współmałżonka.

 

Co powinno zawierać zaproszenie

Z technicznego punktu widzenia zaproszenie ślubne powinno składać się z kilku najważniejszych informacji zawartych w osobnych linijkach:

Pierwsza linia to imiona i nazwiska młodej pary (z ewentualnym dopiskiem o rodzicach)

Kolejno znaleźć powinny się: oficjalne zaproszenie, rodzaj uroczystości na którą zapraszani są goście, imiona i nazwiska Państwa Młodych, termin wydarzenia (data i godzina) oraz miejsce.

Każda dodatkowa informacja powinna zostać zamieszczona na dodatkowych bilecikach, które wkładane są do środka zestawu. Mogą być to informacje dotyczące transportu, hotelu, prośba o prezenty, etc.

 

Co w przypadku, gdy ślub i wesele odbywają się w różnych miejscach?

Rzadko zdarza się, by ślub i wesele odbywały się w tym samym miejscu. Jeśli zapraszacie gości zarówno na ślub, jak i przyjęcie weselne, ujmijcie to w treści zaproszenia, podając nazwy miejsc w których odbywać będą się uroczystości. Nie musicie podawać pełnego adresu, ważne, by każda z nazw pojawiła się w zaproszeniu. Dodatkowe informacje możecie zawrzeć na wspominanej już wkładce do zaproszenia.

 

Informacja o transporcie

Jeśli wynajmujecie dla swoich gości autobus, czy taksówki, możecie poinformować zaproszone osoby o tym fakcie wkładając do zaproszenia kartkę. Szczegóły dotyczące transportu zamieścić możecie na ślubnej stronie, o ile taką założyliście lub przekazać osobiście zainteresowanym. Dotyczy to przede wszystkim miejsc parkingowych, terminie wyjazdu autobusu, terminie jego powrotu, itd.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena