Pieniądze – dla jednych temat tabu, dla innych temat rzeka. Nieważne jakie kto ma podejście do tej kwestii, na weselach pojawiają się one zawsze.

Data dodania: 2017-07-06

Wyświetleń: 3834

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy dać kopertę na weselu

Najczęściej w postaci koperty wręczanej Państwu Młodym. Niby prosta sprawa, dla wielu osób naturalna jak oddychanie, a okazuje się, że może sprawić gościom weselnym nie lada kłopot. Z jakiego powodu? Bardzo prozaicznego – kiedy należy wręczyć kopertę i czy należy ją podpisać. Jeśli sami macie podobne dylematy, przeczytajcie uważnie nasz artykuł.

 

Kiedy wręczyć kopert

Zwykle zarówno prezenty w formie rozmaitych gadżetów, kwiatów, jak i kopert z pieniędzmi wręcza się Państwu Młodym po ceremonii zaślubin podczas składania życzeń. Po wyjściu z kościoła, czy urzędu, goście jeden po drugim podchodzą do świeżo upieczonych małżonków z gratulacjami i życzeniami, przekazując im równocześnie kopertę z pieniędzmi lub / i prezent. Ta forma sprawdza się niezależnie od regionu w którym brany jest ślub i jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych wśród młodych par i ich gości.

 

Goście nieobecni na weselu i ślubie

W przypadku, gdy zaproszeni goście nie mogą przybyć na ślub i wesele, bardzo często przekazują kopertę z pieniędzmi za czyimś pośrednictwem. Bywa, iż młoda para otrzymuje taką kopertę w dniu swojego ślubu, jeśli koperta przekazywana jest np. za pośrednictwem innego krewnego, który dotarł na ślub. Można też posłużyć się mniej eleganckim, za to skutecznym sposobem – i wysłać kopertę z pieniędzmi za pośrednictwem kuriera, który przekaże kopertę wraz z kwiatami i gratulacjami. Część zaproszonych, a nieobecnych gości wybiera też inną formę, czyli osobistego wręczenia koperty z pieniędzmi w innym niż ślub terminie, spotykając się z młodą parą. Zazwyczaj spotkanie takie ma miejsce już po ślubie, kiedy młodzi są już po swoim wielkim dniu i mają więcej czasu na spotkania z krewnymi i przyjaciółmi.

 

Przechowywanie kopert

Instytucja świadka

Zazwyczaj w dniu ślubu, kiedy młodzi otrzymują prezenty i koperty z pieniędzmi pojawia się problem, gdzie najlepiej je przechować. Często koperty i pieniądze trafiają w ręce świadków, czy drużbów, którzy pomagają młodej parze w rozmaitych kwestiach organizacyjnych. To na ich barkach spoczywa odpowiedzialność zebrania i przechowania ich aż do zakończenia wesela.

Pudełko na kartki

Coraz popularniejszą formą staje się dziś pudełko na koperty z pieniędzmi i ślubnymi życzeniami. Mnóstwo par decyduje się na to, by na ich weselu pojawiła się specjalnie przygotowana skrzyneczka, do której goście sami będą mogli odłożyć koperty lub zrobi to w ich imieniu świadek, czy drużba weselny. To bardzo wygodne rozwiązanie, które ułatwia wielu parom życie. Warto więc zastanowić się nad zakupem tego gadżetu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena