Planowanie wesela to nie lada wyzwanie. Jest tyle rzeczy do zrobienia i tyle szczegółów do przemyślenia i zapamiętania. Jeśli dodatkowo marzysz o weselu w górach, to wyzwanie staje się jeszcze większe. Być może należysz właśnie do osób, które chcą swoje wesele uczynić mniej standardowym i zaczerpnąć przy jego organizacji z góralskiej tradycji. Jeśli tak, poniższy tekst powinien Cię zainteresować. Oto 7 punktów na które naszym zdaniem należy zwrócić uwagę chcąc zorganizować wesele u podnóża Tatr.

Data dodania: 2023-08-09

Wyświetleń: 88

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

7 rzeczy, o których warto pamiętać organizując wesele w górach

Wybór lokalizacji – sale wesele czy dom góralski?

Wybór odpowiedniego miejsca na swoje wesele w górach jest pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć. Możesz wybrać dom weselny, chatę góralską lub salę weselną w hotelu. Ważne jest, aby miejsce było dostosowane do liczby zaproszonych gości. Jeśli marzy nam się kameralne wesele, sala weselna może być na 30-50 osób zamiast 150. Planując ślub kościelny, wybierz również kościół, w którym wypowiesz sakramentalne „Tak”. Jeśli natomiast chcesz zorganizować ślub cywilny, zadbaj o urocze miejsce na sesję zdjęciową, która odbędzie się tuż po ceremonii.

Termin na wesele w górach

Termin wesela to ważna kwestia, którą warto przemyśleć z co najmniej trzech powodów. W sezonie turystycznym nie unikniemy tłumów, wyższych cen i tego, że latem część zaproszonych gości może mieć już po planowane swoje urlopy. Jeśli np. nie boisz się zimy, pomyśl, czy Twoje wymarzone wesele mogłoby odbyć się w grudniu w śnieżnej aurze, która dostarczy niezapomnianych wspomnień na lata.

Stroje pary młodej i gości weselnych

Stroje to niezwykle ważny element każdego wesela. W przypadku wesela w górach warto zadbać o, chociażby drobne elementy typowe dla tradycji góralskiej. Garnitur i suknia ślubna są zawsze ok, ale uszanujmy miejsce, w którym jesteśmy. Jeśli jesteście parą, która chce pójść na całość, można z wyprzedzeniem pomyśleć o kostiumach góralskich, które zostaną dopasowane do potrzeb i sylwetek państwa młodych.

Menu

Czym byłoby wesele bez pysznego jedzenia? Menu to nieodłączny punkt przyjęcia weselnego. Warto wykorzystać miejsce organizacji, aby w menu znalazły się typowe danie kuchni góralskiej, takie jak pierogi, bigos i gołąbki. Menu można też mieszać z daniami typowymi dla miast, aby każdy z gości mógł znaleźć coś dla siebie.

Muzyka

Muzyka na weselu w górach powinna być żywa i wesoła. Możemy zatrudnić zespół góralski lub DJ-a, który zagra góralskie melodie. Tutaj podobnie jak przy menu, warto pokusić się o zróżnicowanie, aby goście czuli się dobrze i mogli bawić się przy rytmach innych niż lokalna muzyka.

Dekoracje sali

Dekoracje sali to zawsze ważny element każdego wesela. W przypadku wesela w górach warto zadbać o elementy nawiązujące do tradycji góralskiej. Należy przez rozumieć dużo kwiatów, świec, ozdób z drewna. Niezapomniane przyjęcie weselne tworzy również otoczenie.

Doceń tradycję lokalnych mieszkańców

Warto docenić tradycję lokalnych mieszkańców i prosić ich o rady i przygotowanie potraw czy obsługi wesela.
Wesele w górach to nie tylko przyjęcie weselne, ale także okazja do pokazu tradycji i kultury regionu, którą lokalni mieszkańcy chętnie się dzielą.

Podsumowanie

Organizacja wesela w górach może być wyjątkowym doświadczeniem, które na pewno zapadnie w pamięć nie tylko Tobie i Twojemu partnerowi, ale również gościom. Jak każde wesele również to w górach wymaga szeregu przygotowań. Z całą pewnością warto wykorzystać tę jedyną okazję, aby docenić tradycję lokalnych mieszkańców.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena