Ślub i wesele do to jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu. Młodzi ludzie, w towarzystwie rodziny i przyjaciół ślubują sobie miłość i wierność. Uroczystość, aby była piękna i wzruszająca, wymaga wielu przygotowań. Jednym z pierwszych kroków, które musi podjąć przyszła Para Młoda, jest wysłanie zaproszeń ślubnych do swoich gości. Zaproszenia to bardzo ważny element planowania każdej ceremonii ślubnej, są wizytówką Pary Młodej, wyrazem szacunku dla gości. 

Data dodania: 2023-03-15

Wyświetleń: 355

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

PIękne i stylowe zaproszenia ślubne

Jakie zaproszenia ślubne dostępne są na rynku? Na co zwrócić uwagę, wybierając papeterię ślubną?

Wybór zaproszeń ślubnych – jak dopasować je do uroczystości?

Jednym z pierwszych elementów, związanych z przygotowaniami do ślubu jest zrobienie listy gości oraz wybranie zaproszeń ślubnych. Młodzi ludzie mają trudne zadanie, ponieważ sklepy obfitują w różne wzory papeterii, ciężko wybrać jeden model. Ważne, aby zaproszenia odpowiadały stylowi i charakterowi ceremonii. Wybierając papeterię, warto uwzględnić:

 • Styl zaproszenia – najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę podczas wyboru zaproszeń ślubnych, jest ich styl. Powinien pasować do charakteru całej uroczystości. Jeśli para młoda wybiera tradycyjną ceremonię ślubną, najlepszym wyborem będą klasyczne i eleganckie zaproszenia. Natomiast, jeśli para młoda planuje ślub na plaży lub w ogrodzie, zaproszenia ślubne powinny być bardziej nowoczesne i odzwierciedlać atmosferę miejsca.
 • Kolor zaproszenia – kolorystyka papeterii ślubnej powinna być dopasowany do kolorystyki całej uroczystości. Najczęściej wybierane barwy to biały, ecru, złoty lub srebrny, ale coraz więcej par wybiera zaproszenia w żywych kolorach tj. zieleń, granat czy bordo. Warto zadbać, aby inne dodatki np. winietki, lista gości, podziękowania były w tej samej kolorystyce.
 • Wzór zaproszenia – to kolejny elementy, który powinien odzwierciedlać styl i charakter pary młodej. Dostępne są różne wzory, np. kwiaty, serca, motyle, można wybrać zaproszenia personalizowane, ekologiczne, w stylu retro itp.
 • Tekst zaproszenia – w zaproszeniu powinny znaleźć się wszystkie niezbędne informacje, takie jak data i godzina ślubu, miejsce ceremonii, informacje dotyczące przyjęcia weselnego oraz numer telefonu lub adres e-mail do potwierdzenia obecności na uroczystości.
 • Personalizacja zaproszenia – to dodatkowy element, który może być dodany do zaproszenia. Para młoda może dodać swoje imiona, inicjały, datę ślubu lub własne zdjęcie. To sprawi, że zaproszenie będzie bardziej osobiste i wyjątkowe.

Najpopularniejsze wzory zaproszeń ślubnych

Na rynku dostępne są liczne wzory zaproszeń ślubnych, dlatego każda Para Młoda możne znaleźć wzór, który spełni jej wymagania. Do wyboru są:

 • Klasyczne zaproszenia – to najczęściej wybierane wzory, które posiadają elegancką i prostą szatę graficzną. Z reguły są białe lub écru, z wykorzystaniem złotych lub srebrnych elementów ozdobnych. Na zaproszeniach są najczęściej motywy roślinne, wyróżnia je stylowa czcionka i wysoka jakość wykonania
 • Rustykalne zaproszenia – to wzory, które nawiązują do stylu wiejskiego i boho. Charakteryzują się naturalnymi kolorami, drewnianymi elementami i ozdobami, np. kwiaty, kora drzew, ręcznie robione tasiemki i ozdoby z papieru. Powinny wybrać je pary, które organizują wesele w stylowym dworku lub w ogrodzie.
 • Kreatywne zaproszenia – to wzory, które zwykle wyróżniają się oryginalnym designem i nietypowym podejściem do formy. Mogą to być zaproszenia w kształcie innych przedmiotów, na przykład pudełka z zaskakującą zawartością, a także zaproszenia w stylu komiksowym czy z wyciętymi elementami. To doskonały wybór dla młodych, kreatywnych osób.
 • Luksusowe zaproszenia – to wzory, które zwykle charakteryzują się wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości i starannym wykonaniem. Często posiadają elementy ozdobne wykonane ze złota, srebra lub kryształów, cechują je eleganckie czcionki i wyrafinowane kształty. Wybierają je pary, które organizują wesele w luksusowych hotelach czy restauracjach.
 • Minimalistyczne zaproszenia – to wzory, które wyróżniają się prostotą, elegancją i skromnością. Zazwyczaj składają się z minimalnej ilości tekstu i używają tylko jednego lub kilku kolorów, często białego, czarnego lub szarego. Mogą występować proste elementy geometryczne, np. kwadraty lub koła, podkreślający minimalistyczny charakter.
 • Zaproszenia spersonalizowane – to piękne i oryginalne zaproszenia, dzięki którym można się wyróżnić. Często zawierają zdjęcia Młodej Pary, jej ulubiony cytat itp. Mogą stanowić pamiątkę z pięknego, weselnego dnia.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zaproszeń ślubnych?

Podczas wyboru zaproszeń ślubnych, należy zwrócić uwagę na kilka czynników:

 • Budżet – to bardzo ważne, ponieważ ślub i związane z nim przygotowania wiążą się z dużymi wydatkami. Ceny zaproszeń ślubnych mogą się różnić w zależności od ich stylu, wzoru i ilości zamawianych sztuk. Na stronie https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/ można znaleźć piękne i tanie zaproszenia ślubne.
 • Ilość gości – należy określić ilość gości, dla których zostaną wysłane zaproszenia, aby móc zamówić odpowiednią ilość. Warto zamówić dodatkowe zaproszenia, w przypadku, gdyby pojawił się pomysł zaproszenia dodatkowej osoby lub kartka uległa uszkodzeniu.
 • Termin – należy pamiętać, że zamówienie i dostawa zaproszeń ślubnych może zająć czas. Warto zrobić to z odpowiednim wyprzedzeniem, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.
 • Jakość – zaproszenia ślubne powinny być wykonane z dobrej jakości papieru, powinny wyglądać estetycznie i elegancko. Warto też zwrócić uwagę na sposób ich wykonania – czy są starannie zrobione, a także na dodatkowe elementy ozdobne, koperty czy wstążki są dobrze przymocowane.

Kiedy i w jakiej formie rozdać zaproszenia?

Zaproszenia ślubne należy rozdać z odpowiednim wyprzedzeniem, aby goście mieli czas, aby potwierdzić swoją obecność na uroczystości. Najczęściej młodzi rozdają zaproszenia ok. 2-3 miesiące przed planowanym terminem wesela. W przypadku, gdy uroczystość odbywa się w okresie wakacyjnym lub świątecznym, warto zrobić to jeszcze wcześniej, aby goście mogli zarezerwować sobie dni wolne. Zaproszenia najlepiej rozdawać osobiście, ale gdy jest to niemożliwe, można wysłać je pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

Nie warto zwlekać z wyborem zaproszeń. W sklepie Amelia-Wedding każda przyszła Para Młoda może znaleźć swój wymarzony wzór zaproszeń i dodatków, które pozwolą wzbogacić ceremonię ślubną.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena