W naszym poprzednim artykule omówiliśmy pomysły na zaproszenia tematyczne dla osób, które zamierzają wstąpić w związek małżeński.  

Data dodania: 2017-02-03

Wyświetleń: 944

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pomysły na ślubne zaproszenia tematyczne

Z uwagi na bardzo dużą ilość różnych motywów, postanowiliśmy poświęcić jeszcze jeden artykuł temu tematowi, by szerzej omówić tę bardzo obszerną i jakże ciekawą problematykę. Tym samym wielu z was ułatwimy dokonanie wyboru odpowiednich zaproszeń.


Motywy roślinne


Tak, jak w przypadku imprez organizowanych w otoczeniu wodnym, także i w przypadku gdy wesele odbywa się w otoczeniu roślinnym (np. pięknym ogrodzie, czy w parku) świetnym motywem weselnym będzie ten nawiązujący do otoczenia. W tym konkretnym – motyw roślinny. Jakie wybierać zaproszenia? Wszystkie te, na których głównym elementem są kwiaty i rozmaite rośliny. Zaproszenie takie winno być delikatne, podobne do vintage oraz posiadać jasną kolorystykę. Jeśli wasz ogród jest bardziej nowoczesny i znajduje się w miejscu typu hotelowy trawnik, czy ogród na dachu budynku, możecie pozwolić sobie na bardziej nowoczesny styl zaproszenia.


Motyw retro


Czasem mówi się, iż styl vintage to wiktoriańska panna młoda, zaś retro to jej bezczelna kuzynka. Wesela w stylu retro są zatem pełne humoru przy jednoczesnej dozie nostalgii. W obiegu znajdziecie mnóstwo zaproszeń w stylu retro, które wykorzystują temat zabawy. Może być to zaproszenie stylizowane na film retro, czy też muzykę w dawnym stylu – w tym przypadku idealne będą wszelkie zaproszenia z płytami winylowymi. 


Motywy nowoczesne


Wesela o nowoczesnym motywie to bardzo szeroko rozumiana kategoria. Są to oznaczenia wręcz tradycyjne, które używane są kompleksowo. Większość nowoczesnych wesel rozumiana jest jednak jako modne i stylowe, które ukierunkowane są na najmodniejsze elementy. 

Wiele zaproszeń ślubnych o nowoczesnym motywie wykorzystuje elementy tekstowe. To rozmaite sentencje, które mają powiązania z szeroko rozumianą popkulturą. Dlatego też mile widziane są nawiązania sportowe itp., wszelkie zwroty w lekkim i swobodnym tonie.


Motywy wiejskie (rustykalne)


Zaproszenia w tym stylu nawiązują do wsi, czy rozmaitych elementów kultury wiejskiej w najlepszym wydaniu. Poszukując tego typu zaproszeń na ślub zwróćcie uwagę na te, które najtrafniej i najpełniej przypominać będą lokal w którym odbędzie się impreza weselna. Możecie posłużyć się także motywami wiejskimi jak chociażby elementy zabudowy wiejskiej typu stodoły, serca wyryte na drzewach z inicjałami państwa młodych, etc. Muszą być to zaproszenia, które mają lekką formułę pełną uroku i dalekie są od typowych, formalnych kartek. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena