Każdy kto kiedyś upuścił swój telefon na mało komfortową posadzkę jaką mogą okazać się np. płytki i niestety, ale potłukł szybkę wyświetlacza powinien wyciągnąć wnioski i pomyśleć o dodatkowej ochronie. Zachowanie telefonu w bardzo dobrym stanie przez długi okres po jego kupnie jest trudne, ale... jest na to sposób!

Data dodania: 2017-06-28

Wyświetleń: 691

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jakie wybrać szkło ochronne na telefon?

W dzisiejszych czasach smartfony posiada bardzo duża część populacji i nic dziwnego, bo towarzyszą nam każdego dnia i znacznie ułatwiają życie. Telefon w dzisiejszych czasach to komunikator, odtwarzacz muzyczny, portfel, kalendarz i jeszcze kilka rzeczy w jednym więc warto pamiętać o odpowiedniej jego ochronie.

Telefony starej generacji były bardzo wytrzymałe i upadek praktycznie nic im nie robił, a nawet gdy się porysowały nikt nie zwracał na to uwagi. Teraz sytuacja jest całkiem odwrotna bo to właśnie tych rys chcemy unikać najbardziej. Opinią wielu do niedawna najbardziej skuteczne było hartowane jednak... w tym artykule chcę napisać o czymś innym, a mianowicie o szkle hybrydowym.

Jakiś czas temu na polskim rynku pojawiły się szkła hybrydowe. Można wybrać samą folię ochroną albo same szkło hybrydowe jako forma ochrony jednak wszystko jest na tyle dobrze pomyślane, że jedno i drugie można połączyć w całość, a więc tylko głupiec nie wybierze podwójnej ochrony!

Zalety szkła hybrydowego

Szkło hybrydowe (nazywane też Flexible Glass) pozwala na komfort użytkowania dzięki grubości, która nie przekracza 0.3mm! Sam poziom twardości szkła hybrydowego to nie 9, a 6H dzięki czemu nie musimy się obawiać, że przy pierwszym lepszym spotkaniu telefonu z podłożem ujrzymy coś czego nie chcemy (szczególnie przy drogich telefonach) a więc pęknietego ekranu...

Głowne zaleta szkła hybrydowego to przede wszystkim fakt, że nie tłucze się i nie łamie jak te, które można nabyć już za kilka złotych - to prawda, że tanie nie zawsze jest złe jednak zwykłe tanie szkła hartowane przegrywają z hybrydowym i to znacznie. Kolejna zaleta to zwiększona elastyczność oraz wspominana już grubość wynosząca 0.3mm sprawia, że wyczucie szkła hybrydowego praktycznie nie jest możliwe więc komfort użytkowania jest większy.

Podsumowując - decydując się na zakup i montaż szkła hybrydowego możemy być pewni, że jakość naszego telefonu będzie dobra przez dłuższy czas (przynajmniej z zewnątrz) i nie będzie konieczne wydawanie pieniędzy na nowy wyświetlacz. Na sam koniec warto też wspomnieć o zabezpieczeniu swojego telefonu "w środku" i tutaj odsyłam na stronę https://www.gadget-cover.com/mobile-phone-insurance po więcej informacji. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena