Nie żyjemy już w czasach, gdzie salon fryzjerski odgrywał rolę rzemieślniczą. Żyjemy w czasach, gdzie salon fryzjerski odgrywa rolę artystyczną. Czym się zatem charakteryzuje dobry salon fryzjerski?!

Data dodania: 2017-05-29

Wyświetleń: 838

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Między rzemiosłem a artyzmem

W salonie fryzjerskim wykonuje się przeróżne zabiegi na włosach. Istnieje wiele nowoczesnych metod ich wykonywania. To już nie tylko ścinanie i podcinanie włosów. To też nie tylko ich koloryzowanie w pełnej lub pasemkowej postaci. Nawet trwała to za mało. Fryzjerzy z rzemieślników urastają do rangi artystów robiących z włosów swoiste dzieła. Za przykłady można podać wykonywanie na włosach  ombre, sombre, bronde, ronze, czy balejaż. Ponadto prostowanie, skręcanie, skrócanie, przedłużanie włosów. Wśród zabiegów wymienia się też takie zabiegi jak wzmacnianie włosów, nawilżanie włosów, a nawet przyspieszanie porostu włosów. Od fryzjera można wyjść z nową fryzurą i z zupełnie nowymi włosami.

Salon przez wielkie S

Salony fryzjerskie odgrywają rolę miejsca, gdzie wykonuje się zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne na włosach. Niekiedy funkcję salonu fryzjerskiego łączy się z funkcją gabinetu kosmetycznego, czy zakładu barberskiego. Niezależnie od tego, co się w nich wykonuje, liczy się atmosfera. Klienci przychodzą do pracowników i właścicieli niczym do swoich znajomych, rozmawiając i pijąc kawę lub herbatę. Liczy się również wystrój salonu. W salonie kreuje się styl i dokonuje się metamorfoz. Salon powinien więc odzwierciedlać swoją funkcję estetycznym i nowoczesnym wyglądem.

Salon fryzjerski a zakład barberski

Ostatnio pojawia się coraz więcej nie tylko salonów fryzjerskich, ale też zakładów barberskich. Mężczyźni pokochali swoje zarosty, a więc potrzebują fryzjera, który zajmie się ich włosami na głowie i barbera, który zajmie się ich włosami na twarzy. Salon fryzjerski i zakład barberski to właściwie bracia, bo w jednym i drugim wykonuje się zabiegi pielęgnacyjne i stylizacyjne na włosach. Ich dychotomiczność polega na tym, że z pierwszego korzystają między innymi mężczyźni i dba się w nim o fryzurę, a z drugiego korzystają wyłącznie mężczyźni i dba się w nim o brodę. Zdarza się, że zakłady barberskie odgrywają też rolę zakładów fryzjerskich. Tego typu wyjście okazuje się niezwykle pragmatyczne dla mężczyzn, którzy podczas jednej wizyty załatwiają dwie sprawy. O ile taki przybytek prowadzą utalentowani fryzjerzy i barberzy, o tyle może on się okazać przysłowiowym strzałem w dziesiątkę dla właścicieli, którzy rozkręcą biznes, a także dla klientów, którzy zyskają miejsce, które pokochają oni i ich włosy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena