Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. W większości wypadków ściśle wiąże się on z uroczystością weselną. To właśnie ją trzeba dokładnie zaplanować i zorganizować. Sala weselna, catering to tylko niektóre z rzeczy, o jakie musi zadbać para młoda.

Data dodania: 2017-05-29

Wyświetleń: 832

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Sala weselna, dania i dekoracje - czyli o co trzeba zadbać organizując wesele

Wesele to uroczystość, na którą zaprasza się praktycznie całą rodzinę. Właśnie dlatego większość wesel to impreza, na której bawi się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset osób. Jest to więc stosunkowo duże przedsięwzięcie, o które trzeba właściwie zadbać. Oto kilka z rzeczy, na których trzeba się skupić, organizując tego typu wydarzenie.

Sala weselna
Najważniejsza jest oczywiście sala weselna. Musimy się bowiem gdzieś zgromadzić. Czasami sale weselne zastępuje się namiotami na otwartej przestrzeni, jednak w Polsce jest to stosunkowo rzadko spotykane. Dużo częściej organizatorzy wesela wynajmują salę w jakimś lokalu typu restauracja. Wiele tego typu miejsc specjalizuje się w organizowaniu tego typu imprez. Niekiedy na jednej sali organizuje się nawet kilka imprez jednocześnie. Wybierając salę weselną, musimy zadbać o to, by była ona odpowiedniej wielkości i pomieściła wszystkich gości, których mamy zamiar zaprosić. Musi się na niej znajdować również parkiet do tańczenia i innych zabaw oraz miejsce dla orkiestry lub DJa.

Dania i napoje
Jeżeli sala weselna została już przez nas wybrana, musimy ustalić kartę dań oraz napojów. Nasi goście muszą bowiem coś jeść i mieć się czego napić. Warto wcześniej odpowiednio ułożyć kartę dań. W tym przypadku musimy pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze musimy pomyśleć o osobach, które są wegetarianami lub weganami i przygotować kilka alternatywnych posiłków właśnie dla nich. Po drugie warto zaplanować, w jakich godzinach dany posiłek będzie serwowany. Trzeba to zaplanować strategicznie, żeby co jakiś czas napełniać żołądki naszych gości. Podobnie sytuacja ma się z napojami. Powinno być ich tyle, żeby w każdym momencie każdy mógł się napić.

Dekoracje
Przed imprezą trzeba również wybrać lub samemu odpowiednio udekorować salę. W ten wyjątkowy dzień wszystko powinno być bowiem dopięte na ostatni guzik. Często za dekoracje Sali odpowiada jej właściciel, zdarzają się jednak sytuacje, kiedy do my sami musimy o to zadbać. Warto więc na początku wszystko ustalić, żeby później nic nas nie rozczarowało. Dekorując sale, warto postawić na kwiaty, które świetnie wyglądają i nadają Sali niepowtarzalny wygląd. Chociaż oczywiście kwestia dekoracji to sprawa w 100% indywidualna.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena