Wrocław to jedno z najbardziej znanych miast w Polsce, jednak nieco "po macoszemu" traktowany jest w kontekście Warszawy czy Krakowa. Dowiedz się co warto zobaczyć, gdzie zjeść i jak wybrać hotel na nocleg - gdyż w jeden dzień Wrocławia na pewno nie zwiedzisz!

Data dodania: 2008-09-10

Wyświetleń: 3202

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Notka wstępna dla szkolnych nieuków - Wrocław to miasto wojewódzkie Dolnego Śląska. Jest jednym z największych miast w Polsce, piąte powierzchniowo i czwarte pod względem zamieszkującej go ludności. Przepływa przez nie w sumie aż 5 rzek - z najsłynniejszą Odrą na czele.
Prawa miejskie Wrocław otrzymał już w XIII w. stąd też w mieście znajdziemy różnorodne zabytki architektoniczne z różnych okresów.


Co warto zobaczyć?

Jeśli zamierzamy tylko spacerować i cieszyć oczy widokami i architekturą miasta, nie możemy ominąć Starego Miasta wraz z mieszczącym się na nim rynku. Na wiosenne i letnie popołudnia godny polecenia będzie Park Szczytnicki, zaś dla fanów natury ogrody - botaniczny i zoologiczny. Wartym odwiedzenia będzie też zabytkowy Cmentarz Żydowski.
Na samej Odrze znajdziemy za to kilka wysp, częściowo zasiedlonych, które również powinny być obowiązkowym punktem każdej wycieczki.

Zaś dla żądnych spotkań z kulturą czy rozrywką, miasto oferuje muzea, teatry i kina w ilości nie pozwalającej zobaczyć wszystkiego w ciągu jednego dnia.


Restauracje i hotele

Jak przystało na miasto wojewódzkie na nocleg Wrocław zaoferuje nam solidną bazę hotelową - od przystępnych cenowo schronisk młodzieżowych, aż po apartamenty hotelowe w wysokim standardzie. Naprawdę jest w czym wybierać. 
W centrum miasta znajdziemy zatrzęsienie różnych pubów i restauracji - każdy znajdzie coś odpowiedniego dla jego podniebienia i kieszeni. Ma to swój powód nie tylko z racji rozwiniętej turystyki, ale też bierze się z faktu, że Wrocław jest miastem studenckim, a to implikuje powstanie taniej bazy gastronomicznej. 

Jeśli więc nie masz pomysłu na interesujące spędzenie wolnego weekendu - Wrocław będzie doskonałym pomysłem! Miasto na pewno zachwyci Cię swoim urokiem i dostępnymi atrakcjami.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena