Dawno, dawno temu, gdzieś w odległej galaktyce… Nie, to nie było tam.To było tutaj, na Ziemi. Tak, dobrze pamiętam. Wtedy pół świata przewróciło się do góry nogami...

Data dodania: 2017-03-22

Wyświetleń: 1213

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak umówić się na randkę?

Zdobywając nową wiedzę na temat tego, jak ważne jest zainteresowanie w relacjach damsko – męskich, trafiłem na video o nazwie ”Strategia umawiania się na spotkanie”

Co?! Jak to strategia? To tego się nie robi naturalnie, trzeba jakieś strategie opracowywać? Co ja, taktyk wojenny jestem? Mi tam to nie potrzebne, pfff, będzie mnie uczył jakiś koleś. Strategia… Co za durny pomysł.

Obejrzałem video ze sceptycyzmem. A po spróbowaniu proponowanej metody w praktyce… Zastanowiłem się nad jednym:

” Jak mogłem być tak głupi i wcześniej tego nie stosować? Przecież to działa! A nikt mi wcześniej o tym nie powiedział. Ech, życie”

Oczywiście, po pewnym czasie używania tej strategii, odkryłem jej wady i zalety, dlatego wypracowałem swój własny pogląd na temat umawiania się na rand… Spotkanie. Od dzisiaj nie ma dla Ciebie randek, chyba że jesteś w związku. Wtedy możecie umówić się na randkę. Ty ubierasz się elegancko, w końcu musisz pokazać że jesteś odpowiednim mężczyzną dla niej(Nawet, jeśli jesteście razem już długo!). A ona ubiera się tak, abyś nie mógł przestać na nią patrzeć, abyś nie mógł przestać jej słuchać. Zupełnie tak, jak na pierwsze spotkanie z osobą, na której Ci zależy.

Dlaczego proponuję, abyś umawiał się na spotkanie, nie na randkę? Odpowiedź znajdziesz po przeczytaniu całego artykułu.

Przedstawię Ci dzisiaj prostą metodę na to, jak umawiać się na spotkanie, niezależnie od tego czy jesteś kobietą i mężczyzną. Kwestia umawiania w obu przypadkach trochę się różni, więc dam oddzielne akapity dla obu płci. Sceptyczny? Doskonale Cię rozumiem, dlatego przeczytaj i wypróbuj tę metodę w praktyce. Zobacz, jak zadziała u Ciebie.

Spotkanie – Autoprezentacja to klucz!

Może wydaje Ci się, że umawianie się na spotkanie to normalna sprawa. Dzwonisz, piszesz smsa czy rozmawiasz o tym na żywo i tyle. Chcesz się spotkać i dialog wygląda tak.
„Hej, dzwonię do Ciebie, żeby umówić się na spotkanie”
„Spoko, nie ma problemu, jestem wolna jutro o 14. Pasuje Ci?”
„Tak, cudownie. To do jutra, cześć”
„Cześć”

Każdy z nas chce, żeby tak to wyglądało. I w dużej mierze tak to wygląda w relacjach z osobami, które znamy trochę dłużej. Nas jednak interesuje kontakt z osobami, które dopiero co poznałeś. Pierwsze wrażenie jest niezwykle istotne. Ale zwracam Twoją uwagę – Nawet, jeśli zrobiłeś piorunujące wrażenie, za pomocą modelu rozmowy opisanego wyżej za dużo nie wskórasz. Za mało w nim emocji, a za dużo przewidywalności.

Jeśli chcesz, sprawdź to sam. Zadzwoń do nowo poznanej osoby, umów się na spotkanie w taki sposób. Ja sam kiedyś myślałem, że da się to tak zrobić. No halo, przecież to normalna rzecz, poznajemy się, to wiadomo, że musi być spotkanie. Niestety, taki sposób myślenia zapewni Ci trochę cierpienia, bo często dostaniesz odmowę. Zwłaszcza od osoby, która naprawdę Ci się podoba i do całej rozmowy dochodzi jeszcze Twój stres przed tym, jak wypadniesz.


Być może do tej pory umawiałeś się w podobny sposób i rzadko kiedy Ci to wychodziło. Już Ci mówię dlaczego:

Kiedy poznajesz nową osobę, ona nic o Tobie nie wie. Może jesteś seryjnym mordercą? Może równie seryjnym, nudziarzem?
Osobą, która nie ma znajomych i na pytanie „Kiedy masz czas” odpowiadasz – „Zawsze." ?
Masz zawsze czas dla wszystkich, jesteś przewidywalny i do tego nieznajomy. Kto chce tak ryzykować? Nikt.

Dlatego dochodzimy do prostej reguły. Tak jak od każdej zasady są wyjątki, tak tutaj zdarzają się one bardzo rzadko. Ale sprawdzisz to sam, jeśli będziesz chciał.


Podczas jakiejkolwiek relacji z osobą na której Ci zależy nie możesz pokazać na starcie zbytniego zainteresowania, zbyt dużej nachalności. Od razu zostaniesz zaszufladkowany jako osoba, która jest nudna, ma zawsze dla wszystkich czas i niemalże potrzebuje spotkania. Nie lubimy takich osób, jako ludzie. My szukamy kogoś wyjątkowego. Kogoś, kto jest trudno dostępny, kto jest zabiegany.
Przecież chcemy, by nasz przyszły partner był wyjątkowy, prawda? Wtedy jeszcze bardziej doceniamy czas, który z nami spędza.

Jeśli zbyt szybko pokażesz swoje zainteresowanie i wyrazisz chęć spotkania od pierwszej sekundy rozmowy, niezależnie czy będzie to komunikator internetowy czy rozmowa na żywo, mocno to obniży Twoją atrakcyjność w oczach drugiej osoby.


Co zatem robić? Jak wygląda model, który możesz zastosować?

Spotkanie – Jak umówić się z kobietą

Więc masz numer. A jeśli nie masz numeru, napisz na fejsie(Polecam rozmowę telefoniczną albo sms, ale z braku laku może być facebook. W końcu nic nie tracisz, gdy nie uda Ci się umówić, a możesz sporo zyskać, gdy jednak uda Ci się to zrobić). Dlaczego? Kontakt telefoniczny jest bardziej szczególny. Twoja wybranka ma kilkuset znajomych na fb, podczas gdy kontakt telefoniczny mają do niej zaledwie nieliczni. Warto już od pierwszych chwil pokazać się, jako ktoś wyjątkowy, a nie pierwszy lepszy. Już na starcie masz bonus, który ułatwi Ci prowadzenie relacji.

Załóżmy, że jednak ten numer masz i dzwonisz. Zaczynasz rozmowę.
„Hej Kasiu, chciałem się z Tobą umówi…”
Nie. Nie. I jeszcze raz nie.
Jeśli chcesz zdobyć złoty medal w nudziarstwie, możesz tak robić. Ale jeśli jesteś na tej stronie, liczę, że chcesz spotykać się z dziewczynami, które poznałeś + które dodatkowo Ci się podobają. Na to wskazuje logika, prawda?

Więc dzwonisz. Ona odbiera. Ja osobiście lubię nawiązać do kontekstu, który łączył mnie i tę dziewczynę podczas poznania. Zatem mówisz. O tym, czy pamięta co śmiesznego Wam się przydarzyło. O tym, czy pamięta jak zalała się piwem gdy dosiadłeś się do niej w barze. O tym, czy pamięta tego śmiesznego gościa, który przechodził obok Was.


Wprowadzasz pozytywną atmosferę i energię. Przypominasz jej, że jesteś atrakcyjnym facetem z którym miło spędza się czas. Rozmawiasz o tym chwilę, później możesz spytać, co teraz robi. Ona Ci opowiada, słuchasz, możesz wrzucić jakiś żart, zadajesz pytania. Teraz Twoja kolej, opowiadasz co u Ciebie.

I tutaj uwaga. Wysil się trochę. Ona naprawdę nie chce słuchać, że leżysz cały dzień brzuchem do góry i właściwie się nudzisz i dlatego zadzwoniłeś, żeby umówić się z nią na spotkanie. Jeżeli Twoje życie naprawdę tak wygląda, najwyższy czas by coś zmienić.

 
Możesz opowiedzieć, że przytrafiło Ci się dzisiaj coś zabawnego. Albo, że właśnie skończyłeś czytać interesującą książkę(Wow, facet który czyta książki? No nie może być, co za ideał!). Pokazujesz się od atrakcyjnej strony, odpowiednia autoprezentacja to klucz, bo jesteście na etapie poznawania się. Nie traktuj rozmowy telefonicznej tylko jako umówienie się na spotkanie, bo będzie to miało opłakane skutki. Co innego, gdy znacie się już dłużej, wtedy nie ma problemu by zadzwonić, pogadać krótką chwilę i się umówić. Ona Cię już zna, więc nie musisz pokazywać na każdym kroku jaki jesteś cudowny. Ale na początku jest to kluczowe, w innym wypadku ona uzna Cię za przeciętnego gościa i skończy rozmowę albo powie, że nie może się spotkać, bo jest zajęta myciem włosów.

Nie zrozum mnie źle. Nie chodzi oto, byś wzniośle zakomunikował jej, że właśnie upolowałeś lwa, za chwilę jedziesz na pustynię przebiec maraton, a na kolacje wpada do Ciebie Johny Depp bo potrzebuje wskazówki co do tego, jak być lepszym aktorem.


Nie kłam. To i tak prędzej czy później wyjdzie na jaw. Chodzi o przedstawienie tego Ciebie, który jest atrakcyjny. Z pewnością robisz coś ciekawego w życiu. Może masz jakąś ciekawą pasję, może przyjaciele lubią Cię za to, że zawsze potrafisz im pomóc. Wykorzystaj to i pokaż się od dobrej strony. Każdy z nas robi w swoim życiu zarówno ciekawe rzeczy, jak i te pospolite, codzienne. Od tego, co jej pokażesz, zależy rezultat, który otrzymasz. Albo będzie chciała się spotkać albo nie.

Wskazówki:
– Wprowadź pozytywną energię. Nie musisz się zachwycać każdym wypowiadanym słowem, ale uśmiechnij się i mów w przyjemny sposób. Tak, to słychać przez telefon. Zwłaszcza kobiety, które są mistrzyniami w komunikacji niewerbalnej. Samo pozytywne nastawienie do rozmowy dużo Ci da. Nawet, jeśli się stresujesz, to uśmiechnij się, a zobaczysz, że sporo się zmieni.

– Zanim zaproponujesz spotkanie, pogadaj chwilę. Zbuduj atmosferę, przypomnij jej o tym, że jesteś ciekawą osobą którą warto poznać. Chodzi nam oto, abyś kojarzył się jej pozytywnie. Ale żeby tak było, faktycznie musisz taki być. Nie narzekaj, nie marudź, po prostu opowiadaj i słuchaj z zaciekawieniem.

Jeśli nadmiernie się stresujesz, dzieje się tak dlatego, iż za bardzo przykładasz wagę do spotkania z nią. Myślisz, że jak ona się nie zgodzi to świat zginie. Tymczasem, Twój ulubiony trener relacji(Wskazuje na siebie) dostawał zlewki w życiu już tysiąc razy. I co? Żyję, dalej piszę ten artykuł. Przez te odmowy nauczyłem się w życiu wystarczająco, by teraz dostawać je rzadziej i osiągać to, co chcę.


Jak przestaniesz przywiązywać wagę to rezultatu, zauważysz, że staniesz się bardziej spokojny a to pozytywnie wpłynie na cały przebieg rozmowy. Jeszcze raz podkreślam – Kobieta potrafi ocenić przez telefon czy jesteś spięty, zrelaksowany, uśmiechnięty czy radosny. Warto mieć tego świadomość

Jak wzbudzić w niej zainteresowanie Twoją osobą? Pogadaj chwilę. Strasznie nie lubię sztucznego wyznaczania czasu rozmowy, ale dbaj oto, by nie popaść w skrajności. Rozmowa przez dwie minuty zakończy się raczej niepowodzeniem. A gdy będziesz rozmawiał godzinę, pokażesz, że nie masz nic ciekawego do roboty(Poza tym zabierzesz sobie ciekawe tematy do rozmowy, o których mógłbyś pogadać z nią na spotkaniu na żywo. nie ma sensu tego robić).

Proponuję Ci rozmowę przez 5 do 15 minut, ale nie jest to jakaś sztuczna granica. Zobacz, popróbuj co u Ciebie zadziała.

Jak powinna wyglądać sama propozycja? Bez zbędnej filozofii, ale warto pamiętać o dwóch czynnikach:

1. Nigdy nie proponuj tekstu w stylu ” To ja się jeszcze do Ciebie odezwę i wtedy ustalimy spotkanie"
Zamiast tego postaw sprawę jasno i konkretnie.
„Mam czas we wtorek o godzinie 18, pasuje Ci?”


Jeśli otrzymujesz teksty w stylu – ” Nie wiem”, „Zobaczymy", „Możliwe, że będę wtedy zajęta” itd. to nie brnij w to, bo kobieta po prostu nie jest zainteresowana i szuka wymówki, żeby się z Tobą nie spotkać. Im bardziej będziesz próbował „wymusić” to spotkanie, tym bardziej spada Twój poziom atrakcyjności w jej oczach.

Z drugiej strony może być też tak, że ona ma już na ten dzień plany. Normalna sprawa, wtedy powiedz: ”Nie ma sprawy, to była tylko luźna propozycja. Kiedy zatem Ci pasuje?”
I tutaj podobna sytuacja. Dostajesz odpowiedź kiedy, więc się umawiasz i sprawa załatwiona. Jeśli pojawiają się gierki opisane wyżej, możesz uśmiechnąć się i powiedzieć stanowczym tonem ” Okej, odezwij się zatem jak będziesz chciała się spotkać”. Płynnie przechodzimy do drugiego czynnika:

2. Nie przekonuj jej logiczne. Nie mów, że cudownie będzie się spotkać, nie naciskaj na nią. Jeśli ona nie jest zainteresowana, daj jej spokój, a może odezwie się do Ciebie za jakiś czas. Może nie. Życie. W jakiej sytuacji byś się nie znalazł – Zastanów się, jakie były tego przyczyny. Może zanudziłeś ją podczas rozmowy. Może ona stwierdziła, że jednak jej nie interesujesz. Uśmiechnij się i idź dalej przez życie, nie ma co się załamywać. Nie zawsze jest tak, iż to Twoja wina, że nie udało Ci się umówić. Może miała zły dzień, może zdechł jej chomik – Powodów może być tysiące. Niezależnie od okoliczności – Wyciągaj wnioski, by w przyszłości nie popełniać tych samych błędów. Zatem:

- Umawiaj się konkretnie. Nie kończ rozmowy w stylu „Zgadamy się jeszcze”


– Jeśli widzisz jakikolwiek opór, zazwyczaj jest to spowodowane tym, że dziewczyna nie jest Tobą zainteresowana.

– Nie przekonuj jej logicznie do tego, jak fajne będzie Wasze spotkanie, takim sposobem wychodzisz tylko na potrzebującego gościa, nikt nie lubi z takimi przebywać.

Spotkanie – Jak umówić się z facetem

No, moja droga. Czas na Ciebie. Spokojnie u Ciebie sytuacja jest mniej skomplikowana, bo to zazwyczaj faceci dzwonią, faceci się starają utrzymać kontakt i na facetach ciąży odpowiedzialność za prowadzenie relacji.
Ale mimo wszystko, mam dla Ciebie kilka wskazówek. To, czy je zastosujesz, zależy tylko od Ciebie. Miej tylko świadomość, że nawet, gdy wydaje Ci się, że wszystko wiesz, czasem można się bardzo rozczarować.

Więc, na wstępie. Ogranicz granie w gierki. Mówię serio. Czasem trochę trzeba, aby pokazać, że nie jesteś łatwo dostępna, ale zastanów się nad tym, naprawdę. Jeśli facet dzwoni raz, później pisze smsa, później drugi raz dzwoni – W końcu się zniechęci. Wielokrotnie spotkałem się z sytuacją na forum dyskusyjnym, gdzie pełna rozpaczy kobieta żali się, iż nikt nie chce się z nią umawiać, a później wychodziło na jaw, że za każdym razem gdy ktoś podejmował próbę, ona odpowiadała tekstami w stylu „Nie wiem”, „Zgadamy się jeszcze”(Po czym nie dawała od siebie żadnego kontaktu), „Zobaczymy” itd. Zwłaszcza, kiedy mówimy o atrakcyjnym facecie, a przecież takiego chcesz, prawda? Atrakcyjni faceci nie różnią się niczym od atrakcyjnych kobiet, tj. mają wybór. Ale potrafią pokazać, że im zależy. Więc jeśli raz mu odmówisz, on może więcej nie zaproponować, bądź tego świadoma.

Kolejna kwestia to rzucanie kłód pod nogi. Tak wiem, może Ty tego nie robisz, ale duża część kobiet robi(Relacje damsko – męskie to temat, na który poświęcam wiele godzin tygodniowo. Gdyby to nie był problem, to bym o nim nie pisał)


Musisz wiedzieć, że facet podczas umawiania się z Tobą na spotkanie się stresuje, nawet, jeśli po nim tego nie widać. Zwłaszcza, gdy mu na Tobie zależy. Dlatego naprawdę niewskazane jest bierne czekanie na to, co on zrobi. Jeśli czujesz, że on się stresuje, pomóż mu. Jeśli nie pasuje Ci podany przez niego termin, nic nie stoi na przeszkodzie, by podać inny. Nie, nie wyjdziesz wtedy na łatwą. Chyba, że sama będziesz proponowała mu spotkanie 3 razy w tygodniu, wtedy już pojawia się taka możliwość.

Czy jako kobieta powinnaś proponować spotkanie? I tak i nie, zależy ile się znacie. Jeśli trochę dłużej, niż kilka spotkań w realu, to nie widzę problemu. Jeśli jednak dopiero co się poznaliście, prowokuj go do tego, by Cię zaprosił, zamiast sama go zapraszać. Zawsze możesz skończyć z nim rozmowę(Jeśli podczas niej Cię nie zaprosił), słowami:
„Wiesz co, teraz już nie mam czasu, możemy dokończyć temat gdy się spotkamy”

Chodzi o nakierowanie go na to, że Ty też chcesz się spotkać. Pamiętaj, że my faceci często nie wiemy, czy kobieta jest nami zainteresowana(Bierze się to z kiepskiej znajomości komunikacji niewerbalnej, którą ma w sobie większość facetów)
Dlatego, lekka prowokacja słowna może zdziałać cuda w tym przypadku. Zatem:

 

– O ile sztuczne pokazanie niedostępności czasem wyjdzie Ci na dobre, o tyle jeżeli robisz to ciągle, facet w końcu się zniechęci.

– Pomagaj mu spotkać się z Tobą, zamiast rzucać mu kłody pod nogi i biernie czekać na jego propozycje.

Podsumowanie

Dostałeś wskazówki, co zrobić, by umówić się na spotkanie, niezależnie od tego czy jesteś kobietą czy mężczyzną. Czy musisz ich zawsze przestrzegać? Nie, zaproponowałem raczej pewien model, którego możesz użyć, jeśli zazwyczaj nie udaje Ci się spotkać z osobą, na której Ci zależy. Spróbuj, zobacz, jak zadziała u Ciebie Pamiętaj tylko, że niezależnie od wyniku – Świat się nie wali, jeśli Ci się nie uda. Wyciągnij wnioski i ruszaj dalej.

Ach, miałem Ci powiedzieć, dlaczego masz się umawiać na spotkanie, nie na randkę.

Kwestia tajemniczości. I tak oboje wiecie, że to będzie randka, przecież to wiadome. Ale używając słowa spotkanie, nie odsłaniasz jeszcze wszystkich kart, co sprawia, że nie jesteś przewidywalny. A ten, którego ruchu nie da się łatwo przewidzieć… Zazwyczaj jest tym, który wygrywa.

Jeśli jesteś na tyle odważny, by podzielić się tym artykułem ze znajomym w potrzebie – udostępnij mu go. Możesz komuś zaoszczędzić miesiące czy nawet lata cierpienia, a przecież chcesz, by Twoi znajomi byli szczęśliwi i pełni uśmiechu, prawda?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena