Jeśli chcesz się dowiedzieć:- Jak się odkochać- Jakie kroki trzeba wykonać, żeby przestać cierpieć z powodu nieszczęśliwej miłości- Co zrobić, żeby zapobiec takiej sytuacji w przyszłości- Jaki błąd popełniały nieszczęśliwie zakochane we mnie fanki w przeszłości?To czytaj dalej

Data dodania: 2019-10-21

Wyświetleń: 406

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak się odkochać? Poznaj 8 kluczowych kroków

1. Określ sytuację w jakiej się znajdujesz

Osoby, które przeżywają nieszczęśliwą miłość zazwyczaj dzielą się na dwa przypadki:

a) Jak się odkochać w byłym partnerze

b) Jak się odkochać gdy nieszczęśliwie się zauroczyłeś

Są oczywiście wyjątki od reguły, ale powyższe to znaczna większość wszystkim spraw, z którymi miałem do czynienia przez moje ponad 7 letnie doświadczenie w relacjach damsko - męskich.

Postępowanie w obu kwestiach będzie trochę inne. Zobacz najpopularniejsze różnice:

Jak się odkochać w byłym partnerze

Po pierwsze, to musisz sobie uświadomić, że zawsze będziesz czuł się kiepsko, jeśli kończy Ci się znajomość z kimś, kto miał dla Ciebie duże znaczenie emocjonalne. Jeśli nie odczuwasz żadnej straty po świeżo zakończonym związku, to prawdopodobnie nie miał on dla Ciebie większego znaczenia.

Już sama świadomość tego, może Ci pomóc w odkochaniu się, bo należy ten stan zaakceptować. Nie walczysz z tym, że czujesz się smutny i przygnębiony, tylko akceptujesz to. Wbrew pozorom im częściej będziesz myślał, jakby się tu szybko odkochać tym częściej będziesz wpadał w pułapkę tego, że im bardziej chcesz, tym trudniej to wychodzi.

Jeśli już zaakceptujesz ten stan, to jesteś na bardzo dobrej drodze do odkochania się. Po rozstaniu pojawia się lęk przed samotnością, który jest całkowicie naturalny, bo zniknęła z Twojego życia osoba, którą kochałeś.

Jak się odkochać gdy nieszczęśliwie się zauroczyłeś

Tu sprawa jest odrobinę prostsza. Wszystko dlatego, że mózg płata Ci figle. Naoglądałeś się komedii romantycznych o nieszczęśliwej miłości albo słuchasz nieszczęśliwych piosenek o miłości (których jest zdecydowanie ZA DUŻO w dzisiejszym świecie) i sam wcielasz się w rolę Wertera, który wiecznie cierpi.

Stajesz się masochistą i uważasz, że dzięki temu jesteś szlachetniejszą osobą.

Po pierwsze, to nie ma tu mowy o żadnej miłości, tylko o idealizacji obiektu Twoich westchnień. Miałem w życiu kilka przypadków, gdzie zakochała się we mnie dziewczyna (bez wzajemności) i najlepsze jest to, że nawet ani razu się nie spotkaliśmy w rzeczywistości.

Wszystko, co na mój temat wiedziała wynikało albo z jej obserwacji albo z pisania wiadomości ze mną bądź kontakcie telefonicznym.

Jeszcze raz, bo pewnie nie zrozumiałeś.

Twój mózg robi Cię w konia. Ja słyszałem bądź czytałem na swój temat komplementy, o których nigdy wcześniej bym nie pomyślał.

Wzięło się to z tego, że nieszczęśliwie zakochane we mnie dziewczyny wyidealizowały sobie mnie jako księcia na białym koniu, pomimo tego, że mam wady i to całkiem sporo.

Szaleństwo, prawda?

Dlatego jeśli jesteś w takiej sytuacji, w pierwszej kolejności musisz odciąć się od szamba, którym się otaczasz. Mówię tu o słodkich filmach z zabarwieniem romantycznym, a dokładniej o temacie przewodnim: nieszczęśliwa miłość, a także z wszelkimi piosenkami tego typu.

Dzięki temu przestaniesz żyć w świecie stworzonym tylko w swojej własnej wyobraźni i zaczniesz patrzeć na rzeczywistość we właściwy sposób.

2. Sprawdź jakie masz możliwości

Okej, na chłodno przeanalizowałeś swoją sytuację. Co dalej?

Jeśli jest to nieszczęśliwa miłość do Twojego byłego partnera, to Twoim głównym celem jest teraz wypełnienie pustki, która powstała w Twoim życiu. Najlepiej czymś, co będzie w stu procentach absorbowało Twoją uwagę, do czego przejdziemy w kolejnym punkcie.

Jeśli jest cień szansy na powrót do ex (a prawie zawsze jest) to poświęcasz całą swoją uwagę na zdobycie wiedzy o tym, jak do ex wrócić. Najlepiej, jeśli pogadasz sobie z kimś, kto ma doświadczenie w tym temacie. 

Jeśli znajdujesz się w tej drugiej sytuacji, czyli nieszczęśliwie się zakochałeś, to muszę Ci coś powiedzieć:

Regularnie będziesz doświadczał tego uczucia, jeśli nie zaczniesz się na poważnie edukować w temacie relacji damsko - męskich. O tym, jak być bardziej atrakcyjnym (co jest absolutną podstawą) pisałem w moim ebooku "Generator Atrakcyjności". Wtedy masz szansę, że obiekt Twoich westchnień wreszcie zwróci na Ciebie uwagę. Jeśli chcesz dostać go za darmo, przejdź na moją stronę (link w stopce)

3. Wypełnij kalendarz po brzegi

Wiesz z czego bierze się nadmierne myślenie i refleksje? Z tego, że masz na to za dużo czasu.

Pomyśl tylko, co by się stało, gdybyś planował sobie każdy dzień od 8 do 24, a każde z zajęć pochłaniałoby w 100% Twoją uwagę.

Nie miałbyś czasu na zatruwanie się toksycznymi myślami nad swoją nieszczęśliwą miłością i swoim losem, gdybyś skierował swoją koncentrację na coś innego.

Dlatego proponuję:

  • częściej wychodzić z domu i spotykać się ze znajomymi
  • częściej wychodzić z domu i poznać nowych znajomych, jeśli teraz ich nie masz

4. Wyznacz nowy cel

"No ale Kornel, 8 godzin dziennie spędzam na nudnej pracy w szkole albo na studiach! Co robić w takiej sytuacji, jak właśnie wtedy często rozmyślam sobie o mojej nieszczęśliwej miłości?!"

Wyznacz nowy cel.

a) W pracy

Zrobię wszystko, żeby zarabiać więcej, czyli np. zaangażuję się w nowy projekt. Kiedy naprawdę skupisz się na pracy, zamiast tylko pić kawkę w biurze i zabierać innym tlen, nie będziesz miał czasu na nadmierne myślenie, tylko zaczniesz działać

b) Na studiach

Jeśli temat wykładu/ćwiczeń Cię nie interesuje i tak jest w zdecydowanej większości przypadków to co Ty jeszcze na tych studiach robisz? Zmień kierunek studiów (wbrew pozorom nie wszystkie są nudne) i przestań się zamęczać

A zanim to zrobisz, zamiast myśleć o nieszczęśliwej miłości, pomyśl nad swoją przyszłością i tym, co Ty chcesz w życiu robić. Ewidentnie wcześniej o tym nie myślałeś, skoro wybrałeś kiepski kierunek który Cię nie interesuje. Dlatego pomyśl o tym teraz.

c) W szkole

Ja na lekcjach matematyki w szkole średniej (do której miałem prawdziwy anty - talent) siedziałem w przedostatniej ławce i pisałem zabawne fraszki, żeby rozśmieszyć swojego kolegę siedzącego obok.

Po czym z kamienną twarzą tłumiąc wewnętrzny śmiech podawałem kartkę koledze i patrzyłem, jak robi się czerwony i wręcz się dusi, bo nie można było się śmiać na lekcji, a on miał na to wielką ochotę (Pozdrawiam Cię Bartosz!)

Od czasu do czasu też wymieniałem korespondencję z kolegą z ostatniej ławki (drugi prawdziwy anty - talent do matematyki), z którym obmyślaliśmy sposób na to, jak zarobić pieniądze i otworzyć pierwszy biznes.

Co to oznacza dla Ciebie w praktyce? Ze szkoły zrezygnować nie możesz, jeśli nie masz 18 lat (ustawowo), więc musisz wykorzystać ten czas na coś pożyteczniejszego. Czymś się zająć, zamiast tylko puszczać wodze fantazji, co robi duża część uczniów w naszym kraju (co mnie zresztą nie dziwi)

Dobrą opcją będzie planowanie swojej przyszłości i odpowiedzenie sobie na pytania:

  • co chcę w życiu robić (zawodowo)
  • co umiem w życiu robić
  • co lubię w życiu robić

Nie znam Cię, ale patrząc na obraz polskiego społeczeństwa zdecydowanie za mało osób poświęca swój czas na zadanie tych pytań i uważne odpowiedzi.

Żeby było zabawniej, prawdopodobnie nie odpowiesz na te pytania w ciągu kilku minut, więc rozważ wszystkie za i przeciw. To wymaga dogłębnej analizy, więc jeśli zaczniesz ją robić - gratuluję.

Właśnie znalazłeś rzecz, na którą w najbliższym czasie poświęcisz dużo swojej uwagi. Konsekwencją tego będzie, że już nie znajdziesz czasu na myślenie o tym, jak się odkochać, bo po pewnym czasie to stanie się samo. Być może nawet tego nie zauważysz.

5. Zacznij w życiu coś ekscytującego

Kontynuując temat uwagi - musisz znaleźć coś, czemu bez reszty się oddasz.

Może to będzie nowe zajęcie jak szydełkowanie?

Może zajęcia z tańca?

Coś, co zajmie Twój czas i spędzisz go w dobry sposób. Jeśli tego nie zrobisz, to prawdopodobnie dalej będziesz zamęczał się myśleniem i refleksjami, które w dużej mierze są niepotrzebne.

Chyba, że opracujesz konkretny plan działania, np. powrotu do ex lub zdobycia osoby, która Ci się podoba. Z doświadczenia jednak wiem, że rzadko kiedy tak to wygląda.

Może to powód to zmiany?

6. Odśwież stare znajomości

Nie masz znajomych, z którymi regularnie utrzymujesz kontakt ani jakimś cudem nie masz możliwości poznania nowych?

Odśwież stare znajomości. Zadzwoń/Napisz do znajomych ze szkoły/czasów studiów lub starej pracy. Efekt prawdopodobnie zaskoczy Cię bardziej, niż myślisz.

Może okazać się, że osoba z którą odświeżysz kontakt nie ma nic przeciwko, żeby z Tobą porozmawiać czy się spotkać.

Dodaj sobie kolejny punkt na skali:
Zajmuję się działaniem i robieniem, zamiast samotnością i trawieniem nieprzyjemnych myśli

7. Uświadom sobie w pełni, skąd bierze się nieszczęśliwe zakochanie

Najczęściej z braku doświadczenia w relacjach. Zabawne prawda? Im więcej doświadczasz w relacjach, to masz w nich większe obycie. A jeśli masz większe obycie - Twoje hormony prawdopodobnie nie będą szalały już po pierwszym spotkaniu z obiektem Twoich westchnień. Zacznie się to dużo, dużo później

8. Dowiedz się, jak zapobiec nieszczęśliwej miłości na przyszłość

Jako ludzie jesteśmy bardzo prymitywni i wolimy zapobiegać, zamiast leczyć.

Nic w tym dziwnego, bo tak nas się uczy od dziecka. Jesteś chory? To weź sobie tabletkę i po sprawie. Bardzo mało osób przywiązuje uwagi do tego, żeby wcześniej zadbać o podstawową kwestię - czyli co zrobić, żeby nie zachorować.

Dlatego należy skupić się na zapobieganiu niekomfortowej dla Ciebie sytuacji, zamiast na jej leczeniu (czyli wzięciu się do działania gdy jest za późno)

Dlatego zmień swój proces myślenia. Podsumowując wszystkie kluczowe kroki, które poznałeś zastanów się:

Co doprowadziło mnie do obecnej sytuacji?

 1. Małe doświadczenie w relacjach damsko - męskich

Wniosek: Więcej się uczyć i edukować o relacjach

2. Zbyt dużo wolnego czasu

Wniosek: Zajmij się czymś pożytecznym

3. Chaos w głowie

Wniosek: Poznaj sposoby kontroli swoich emocji i myśli w taki sposób, żeby pomagały Ci w życiu i pomagały, zamiast przeszkadzać. Nie jest to łatwe, ale wykonalne.

Zapobieganie zamiast leczenia jest dużo trudniejsze, ale długoterminowo oszczędzi Ci mnóstwo cierpienia.

Koniecznie podziel się tym artykułem na fejsbuku - niech Twoi znajomi wiedzą, że czytasz mądre rzeczy

Licencja: Creative Commons