Lato zbliża się wielkimi krokami. To ostatni dzownek, by zdecydować się na depilację laserową.

Data dodania: 2017-03-13

Wyświetleń: 447

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Marzymy o pięknym ciele, które jest pozbawione niedoskonałości i zapewni nam poczucie komfortu. Nie chodzi o plastyczne i nienaturalne efekty, ale o zadbane ciało. Zdecydowanie zabiegiem, który poprawi nam nastrój i pozwoli cieszyć się wysoką samoocenę jest depilacja ciała. Najpopularniejszą metodą jest depilacja laserowa jednak coraz częściej kobiety wybierają technikę IPL. Czym różnią się obie metody i którą wybrać?

Depilacja laserowa

Energia laserowa pochłaniana jest przez ciemny barwnik włosa, a następnie zmieniając się w energię termiczną niszczy nieodwracalnie cebulkę włosa, bez uszkodzenia otaczającej skóry. Depilacje laserową można przeprowadzić na niemal całym ciele. Podczas jednego zabiegu można trwale usunąć około 30% włosów. Dlatego konieczne jest powtarzanie zabiegu około 4-5 razy. Wynika to z faktu, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie, część z nich znajduje się w fazie wzrostu i właśnie one reagują na światło lasera. To idealna metoda dla wszystkich, którzy pragną uzyskać szybki i trwały efekt gładkiej skóry. Po prawidłowo przeprowadzonej kuracji laserowej włosy nie odrastają. Skuteczność depilacji laserem diodowym sięga nawet do 95% w przypadkach, gdy mamy do czynienia z włosami ciemnymi i grubymi, natomiast u osób z włosami nie w pełni ciemnymi i cieńszymi efekt usuwania owłosienia okaże się gorszy.

Metoda IPL

Urządzenia IPL nie są laserami mimo tego, że często są tak nazywane. Zabieg z użyciem IPL to naświetlenie pacjenta lampa ksenonową zawartą w tym urządzeniu. IPL wysyła wiele długości fal dlatego wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również tkanki otaczające. IPL nie działa wybiórczo na włos przez co jego działanie jest mniej skuteczne. Zabiegi trzeba powtarzać 3 razy więcej niż przy użyciu lasera diodowego

Licencja: Creative Commons