Wibratory pojawiły się już w XIX wieku, choć zaczęły być popularne dopiero w drugiej dekadzie XX wieku. Ich używanie długo było jednak absolutnym tematem tabu, dopiero podczas rewolucji seksualnej kobiety przestały się wstydzić korzystania z erotycznych zabawek z tego typu.

Data dodania: 2017-03-08

Wyświetleń: 823

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wibratory - czy warto korzystać z erotycznych zabawek?

Dzisiaj oczywiście póki sklepów uginają się pod wibratorami - możemy wybrać niemal dowolny rozmiar, kolor czy kształt. Czy warto spróbować takich zabaw? O czym warto pamiętać? Jak wybrać idealny wibrator dla naszych potrzeb? 

Czy wibrator jest dla nas?

To oczywiście najważniejsze pytanie - czy w ogóle korzystanie z tego typu erotycznych zabawek da nam radość i sprawi przyjemność. Wiele kobiet boi się często nawet spróbować. Są i takie przypadki, że kobieta wstydzi się pójść do sklepu i kupić wibrator. Ale czy naprawdę jest się czego wstydzić? Szacuje się, że około 40 procent Polek regularnie korzysta z wibratorów. W krajach zachodnich zabawki tego typu są jeszcze popularniejsze. Nie musimy się zatem obawiać, że ktoś uzna to za perwersję. Korzystanie z zabawek erotycznych to już w zasadzie norma, która może nam dać sporo przyjemności i nieco urozmaicić nasze życie erotyczne. Czemu więc nie spróbować? Zresztą, niewiele kobiet, które spróbowały takich zabaw, potem tego żałowało...

Jaki więc wibrator wybrać?

Jeśli więc już zdecydowaliśmy się na zakup, musimy wybrać odpowiedni dla nas model. Możemy naturalnie wybrać coś jak najbardziej uniwersalnego. Ale warto wiedzieć, że na rynku jest sporo dość "specjalistycznych" modeli. Mamy więc wibratory waginalne, zaprojektowane tak, by idealnie nadawały się do penetracji waginy. Taki model jednak nie będzie zbyt dobrze pieścił łechtaczki oraz wejścia do pochwy. Możemy też wybrać tak zwany wibrator punktu G. Takie modele mają bardzo charakterystyczne zagięcia na końcu. No i znane są z tego, że dają naprawdę intensywne orgazmy. Inny znany rodzaj takich zabawek to wibratory łechtaczkowe. Nie są zbyt duże i bardzo dobrze leżą w dłoni. To prawdopodobnie najpopularniejszy rodzaj wibratorów na rynku. Ale są też dostępne wibratory analne, które, jak łatwo się domyślić, służą do penetracji odbytu. To zresztą rodzaj wibratora, który też często jest wybierany przez mężczyzn. Wybór rodzajów zabawek jest zatem dość duży. Ale to nie koniec. Musimy jeszcze na przykład zdecydować się na to, jak mocny będzie nasz sprzęt. Jeśli jeszcze nie jesteś pewna z jaką szybkością chcesz się bawić swoim wibratorem, to wybierz najlepiej taki z regulowaną mocą. Jeśli jednak doskonale wiesz, że najbardziej lubisz mocny, ostry seks, to pewnie lepszą propozycją będzie po prostu mocny wibrator.

Co z rozmiarem i materiałem?

Podobnie jak w poprzednim przypadku, i tu wszystko po prostu zależy od naszego doświadczenia i naszych preferencji. Niektóre kobiety z miejsca wykluczają mniejsze wibratory, ale warto pamiętać, że można nimi lepiej sterować i manipulować. Są też dyskretniejsze, bardziej poręcze, no i łatwiej jest je schować. Ale trzeba pamiętać, że takie modele pobudzają tylko miejscowo, dlatego wiele kobiet preferuje duże wibratory. A jak duże - to właściwie zależy tylko od fantazji kobiety. 27-centymetrowe, czy nawet 37-centymetrowe zabawki erotyczne wcale nie należą do rzadkości. Oczywiście dla wielu kobiet długość nie ma takiego znaczenia i znacznie większą rolę gra grubość wibratora. I tu jednak jest w czym wybierać. Inną kwestią jest oczywiście dobór odpowiedniego materiału. Te silikonowe zabawki erotyczne produkują z reguły bardziej miękkie wibracje. Są jednak zdecydowanie bardziej ciche. Wibratory z twardych plastików zdecydowanie lepiej przenoszą natomiast drgania.

Wygląd wibratora

Do niedawna było standardem, że wibratory przypominają penisy. I też nikogo to specjalnie nie dziwiło... Jednak dzisiaj wcale nie jest to oczywiste. Mało tego, większość modeli, które możemy dziś dostać na rynku ma wygląd bardzo daleko odbiegający od tego męskiego organu... Po prostu firmy erotyczne kilka lat temu odkryły, że kobiety niekoniecznie muszą sobie życzyć, by ich zabawka przypominała penisa. Dlatego dziś wibratory są dostępne w niemal wszystkich możliwych kształtach. Niektóre wręcz nie kojarzą się z erotycznymi zabawkami. Zresztą firmy, produkujące erotyczne akcesoria są pod tym względem coraz bardziej kreatywne. Ostatnio na przykład całkiem dużo popularnością cieszy się wibrator... w kształcie szminki. Jeśli jednak jesteśmy tradycjonalistkami, i chcemy nabyć wibrator w kształcie penisa, to tu oferta jest nie mniej szeroka. Możemy oczywiście wybrać białe "penisy", ale też i "czarne". Te drugie są z reguły nieco większe...

Pamiętajmy o bezpieczeństwie!

Oczywiście zabawka znajdzie się zapewne w naszych najbardziej intymnych miejscach. Powinniśmy więc jak najwięcej uwagi zwrócić na to, czy sprzęt jest bezpieczny dla naszego zdrowia. Najlepiej, gdy wibrator jest wykonany z takich materiałów, jak np. silikon medyczny czy plastik ABS. Takie erotyczne zabawki są nietoksyczne i hipoalergiczne, ale stosunkowo łatwo je też utrzymać w czystości. Unikajmy natomiast raczej sprzętu z gumy, lateksu czy cyberskóry. Takie materiały mogą powodować reakcje alergiczne, a czasem przyczyniać się nawet do poważniejszych chorób.

Z mężczyzną czy bez?

Co może zaskakiwać, z badań wynika, że tylko połowa wibratorów jest kupowana przez kobiety. Oczywiście są tacy mężczyźni, którzy sami lubią korzystać z takich akcesoriów. Najczęściej jednak nabywają je po to, by sprezentować je swoim kobietom. Nie miejmy zatem wątpliwości - znaczna część mężczyzn lubi, gdy w łóżku są wibratory. Czy zatem powinniśmy pytać ich o radę lub wręcz razem z nimi iść na erotyczne zakupy? To oczywiście zależy od naszej relacji z partnerem oraz jak często taki gadżet będzie towarzyszył naszym wspólnym igraszkom. Ale pamiętajmy przede wszystkim, że wibrator to przede wszystkim sprzęt dla kobiety i to właśnie jej on powinien zapewnić jak najwięcej przyjemności. Co oczywiście nie znaczy, że nie można zapytać swojego mężczyzny o zdanie i poradę! W końcu dobrze, jak taki gadżet przyniesie wszystkim odrobinę przyjemności...

Licencja: Creative Commons