Stosunek analny jest formą aktywności seksualnej, posiadającą wielu zwolenników. Ta forma intymności dostarcza wiele przyjemności i wrażeń, wymaga jednak odpowiedniego przygotowania. Higiena odbytu jest niezwykle istotna, nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, związanych z przenoszeniem poważnych infekcji. Przed stosunkiem warto wykonać lewatywę za pomocą gruszki analnej, która zapewni higienę i pozytywnie wpłynie na jakość odczuwanych doznań. 

Data dodania: 2023-09-05

Wyświetleń: 124

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jak poprawnie wykonać lewatywę w domu z gruszką analną? Porady edukatora seksualnego

Podpowiadamy, czym jest lewatywa i jak poprawnie wykonać ją w domowych warunkach.

Enema, czyli wszystko co musisz wiedzieć o oczyszczaniu jelita grubego

Lewatywa jest procedurą medyczną polegająca na wprowadzeniu cieczy do jelit, zwłaszcza do odbytnicy i esicy. Wykonuje się ją w celach diagnostycznych, terapeutycznych, ale również w przypadku stosunku analnego.

Do wykonania lewatywy w warunkach domowych niezbędna jest gruszka analna. Konstrukcja irygatora jest niezwykle prosta – akcesorium składa się z elastycznej gruszki zakończonej cienkim, stożkowym wężem.

Lewatywa wykonywana za pomocą gruszki analnej, prócz higienicznego stosunku seksualnego, zapewnia szereg innych zalet:

- skutecznie oczyszcza jelita z zalegających resztek pokarmowych,

- łagodzi problemy związane z zaparciami,

- przynosi ulgę w problemach żołądkowo – jelitowych,

- skutecznie zapobiega hemoroidom.

Warto pamiętać, że lewatywa przy pomocy gruszki analnej jest niezwykle bezpieczna – irygator czyści niewielką, zewnętrzną część odbytnicy, bez ryzyka uszkodzenia tkanek wewnętrznych.

Gruszka analna – niezbędny element lewatywy w domowych warunkach

Choć wydawać by się mogło, że gruszki analne niczym się od siebie nie różnią, jest to mylne spostrzeżenie. Przede wszystkim irygatory gruszkowe występują w różnych rozmiarach. Typowe rozmiary gruszek to zazwyczaj 60 ml, 90 ml, 120 ml i więcej.

Ponadto decydując się na gruszkę analną, warto zwrócić uwagę na jej końcówkę. Większość dostępnych irygatorów analnych jest uniwersalna zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Wśród produktów do dyspozycji są opcje ze standardowym, prostym zakończeniem, jak również wersje wyprofilowane. Dostępne są gruszki analne, które nie tylko dbają o higienę, ale również dostarczają wiele przyjemności, poprzez stymulację odbytu, punktu G, czy prostaty. Zdarza się, że komplety wyposażone są w specjalną przejściówkę do prysznica, aby swobodnie korzystać z zestawu również podczas kąpieli.

Istotnym parametrem jest również materiał, z którego wykonana jest gruszka analna. Najlepiej, aby była wykonana z silikonu bez użycia uczulającego lateksu.

Bogaty wybór gruszek analnych, gadżetów i bielizny erotycznej oferuje sklep internetowy N69.pl. Celem sklepu jest przede wszystkim przełamanie tabu dotyczącego seksu, edukowanie i udostępnianie produktów wysokiej jakości. W tym celu sklep prowadzi własnego bloga oraz kanał na YouTube – Butik Erotyczny N69.

Sklep umożliwia kontakt poprzez maila, infolinię oraz czat, dzięki czemu eksperci pozostają do dyspozycji klienta, aby pomóc wyborze najlepszego produktu. N69.pl posiada grono zadowolonych klientów, którym zapewnia bezpieczne produkty oraz dyskrecję przy wysyłce.

Proces enemy – o czym należy pamiętać przed użyciem lewatywy?

Zanim wykonasz lewatywę w domu za pomocą gruszki analnej, powinieneś się odpowiednio przygotować. Przed procesem warto zwrócić uwagę na:

- higienę akcesoriów – używaj irygatora gruszkowego wyłącznie po jego dokładnym oczyszczeniu. Najlepiej użyć dedykowanego środka czyszczącego, który nie niszczy tworzywa i jest bezpieczny dla skóry,

- temperaturę wody – przygotowana do lewatywy woda powinna być zbliżona do temperatury ciała. W żadnym wypadku nie należy używać płynu zimnego lub gorącego, ze względu na ryzyko podrażnień,

- pozycję – podczas wykonywania lewatywy, pozycję należy dobrać do indywidualnych preferencji i komfortu. Lekkie pochylenie do przodu lub leżenie na boku sprawdza się najlepiej,

- nawilżenie anusa – odbyt nie posiada naturalnego nawilżenia, dlatego, aby uniknąć dyskomfortu i podrażnień, należy używać nawilżających preparatów. Substancja ułatwi wprowadzenie końcówki do odbytu w łagodny i bezpieczny sposób.

Lewatywę w domu najlepiej przeprowadzić w łazience, aby uniknąć ewentualnego zachlapania podłogi. Gruszkę analną należy wypełnić wodą lub roztworem wodnym, a następnie końcówkę umieścić w odbycie. Delikatnie naciskając na irygator, wpuszczamy wodę do całkowitego opróżnienia gruszki. Po kilku minutach powinna wystąpić naturalna potrzeba skorzystania z toalety.

Lewatywa jest w pełni bezpieczna, jednak warto obserwować reakcje organizmu, aby uniknąć ewentualnego dyskomfortu.

Autorem tekstu jest edukatorka seksualna Kamila Hrecka.

L
Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena