O tym, jak internet odmienił nasze życie codzienne i jak ułatwił nam wiele różnych rzeczy, które niegdyś były dostępne tylko w świecie realnym.

Data dodania: 2017-01-24

Wyświetleń: 728

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Stacjonarne, a teraz internetowe

Jeszcze kilkanaście lat temu, gdyby zapytać kogoś na ulicy co to jest internet, zapewne niewielu z nas cokolwiek by odpowiedział. Dziś trudno wyobrazić sobie normalne życie bez tego medium. W tym artykule przedstawimy kilka instytucji oraz rzeczy, które kiedyś występowały tylko stacjonarnie, a dziś bez problemu możemy korzystać z nich w internecie.

Wśród tego typu instytucji możemy wyróżnić kantor, bank, sklep internetowy czy choćby gazety.
Przyjrzyjmy się temu nieco dokładniej.

Sklep internetowy

Kiedyś, jeżeli czegoś potrzebowaliśmy, szliśmy do sklepu, braliśmy towar z półki i szliśmy do kasy, żeby za niego zapłacić. Oczywiście w wielu wypadkach dzisiaj również tak robimy zakupy, lecz nie jest to już jedyna forma tej aktywności. Coraz częściej przychodzi nam robić zakupy w internecie. Ma to wiele zalet m.in. atrakcyjne ceny oraz wygodę ( nie musimy bowiem osobiście iść do sklepu). Nie jest jednak pozbawione również wad, towary nie zawsze są zgodne ze zdjęciami i opisem, łatwiej o oszustwa. Wszystko jednak wskazuje na to, że trend zakupów przez internet z każdym rokiem będzie rósł.

Bank internetowy

To kolejna instytucja, która została przeniesiona do internetu i codziennie ułatwia życie wielu ludziom. Kiedyś, żeby dokonać jakiejkolwiek transakcji bankowej, musieliśmy udać się do placówki naszego banku, następnie złożyć tam swoją dyspozycję. Dziś możemy robić przelewy i sprawdzać stan swojego konta z telefonu komórkowego czy komputera!

Kantor

Posiadając konto w banku internetowym, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy również wymieniali waluty miedzy sobą. Również kantory zostały przeniesione do tego wirtualnego świata. W każdej chwili kiedy mamy dostęp do sieci możemy wymieniać zgromadzone przez nas środki na inną walutę. Jest to przydatna opcja szczególnie podczas podróżowania.

Gazety

Dzisiejsze portale informacyjne można porównać do tradycyjnych gazet. Ich przewaga jest jednak taka, że są dużo szybsze i w każdej chwili mogą zostać zaktualizowane. Oznacza to, że w wielu wypadkach informacje zawarte w internecie są aktualniejsze od tych, które czytamy w porannej gazecie. Co za tym idzie, możemy zaoszczędzić co najmniej kilka złotych w miesiącu, zaprzestając kupować prasę codzienną, a i tak będziemy bardziej na bieżąco. Wystarczy tylko jakieś urządzenie z dostępem do internetu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena