W życiu często skłonni jesteśmy szukać jakiegoś cudownego rozwiązania. Tyczy się to również odchudzania, ale czy taka cudowna recepta istnieje w tym przypadku? A jeżeli istnieje to czy jest bezpieczna dla zdrowia?

Data dodania: 2008-09-02

Wyświetleń: 4625

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Reklamy często kuszą nas środkami o cudownych odchudzających właściwościach. A fora internetowe pełne są informacji o podejrzanych chińskich specyfikach. Czy to możliwe, żeby proces odchudzania mógł przebiegać szybko, łatwo i przyjemnie? Czy można schudnąć bez wysiłku i diety?

Odpowiedź brzmi: NIE!!!

Tak więc zapomnij o chińskich ziołach na odchudzanie i wszelkiego rodzaju podejrzanych środkach, które nie zostały dopuszczone do oficjalnej sprzedaży. Czy naprawdę jesteś w stanie zaryzykować swoje zdrowie dla paru centymetrów mniej w pasie? Stosując produkt niewiadomego pochodzenia, tak naprawdę nie wiesz, jakie będą efekty, jak długo będą się utrzymywać i przede wszystkim jakie będą skutki uboczne. Chyba wszyscy zbyt dużym zaufaniem obdarzamy wielkie koncerny farmaceutyczne, którym przecież zdarzały się poważne wpadki i to nawet z lekami dla kobiet w ciąży. Co dopiero mówić o jakimś chińskim specyfiku wyprodukowanym nie wiadomo gdzie na bazie narkotyku lub innej szkodliwej dla zdrowia substancji. To że coś jest ładnie opakowane (chociaż często nawet ten warunek nie jest spełniony) nie oznacza, że jest bezpieczne i że było testowane.

Środki z reklam typu CLA lub L-karnityna są bezpieczne dla zdrowia. W większości przypadków są to substancje wyizolowane z białek, kwasów tłuszczowych lub innych produktów spożywczych pochodzenia naturalnego. Ich suplementacja z pewnością wyjdzie Ci na zdrowie i może wspomóc proces odchudzania. Pamiętać jednak należy, że są to suplementy, a więc elementy stanowiące uzupełnienie twojej diety. Samo w sobie ich zastosowanie bez dokonania zmian w odżywianiu, które doprowadziło do nadwagi, raczej nie przyniesie spodziewanych efektów. Suplementy są obecnie na naprawdę wysokim poziomie. Ich stosowanie zwłaszcza w różnych kombinacjach i w połączeniu z dietą oraz wysiłkiem fizycznym może przynieść nadspodziewane rezultaty. Nie ma co liczyć, że same suplementy załatwią sprawę. Ale też nie ma sensu z suplementacji rezygnować, gdyż wpływają one korzystnie nie tylko na proces odchudzania ale również na naszą skórę, włosy paznokcie, a także na nasze serce, mózg, oraz system odpornościowy.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena