Dzieci są zawsze oczkiem w głowie dla swoich rodziców. Każdy rodzic chce chronić swoje dziecko i dać mu jak najwięcej szczęści. Tak, było od zawsze. Jednak coraz częściej rodzice, nie chcą trzymać swoich dzieci pod kloszem. Już od najmłodszych lat, starają się je na różny sposób przystosować do otaczającego ich świata.

Data dodania: 2016-10-21

Wyświetleń: 711

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zabierz swoje maleństwo na basen

Właśnie ta zmiana trendu, sprawiła, że bardzo popularne stały się baseny i lekcje pływania dla niemowląt. W niektórych miastach, terminy lekcji rezerwowane są z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.


Naukę pływania dziecko może zacząć już w wieku sześciu tygodni. Jednak większość lekarzy jest zgodna, że lepiej dla bezpieczeństwa poczekać, aż ukończy ono trzy miesiące. Jest to okres, w którym dziecko nabywa większej odporności na różnego typu bodźce dźwiękowe i świetlne oraz wzmacnia się szyja dziecka. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, niemowlęta w wodzie radzą sobie całkiem nieźle i są w niej bezpieczne. Wszystko za sprawą tzw. instynktu płodowego, dzięki któremu niemowlę potrafi instynktownie wstrzymać oddech, zanim całkowicie zanurzy się w wodzie. Instynkt ten zanika jednak około szóstego miesiąca życia, dlatego trzeba się spieszyć, żeby zafundować sobie i dziecko przeżycie tego doświadczenia.


Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?
- Po przyjściu na basen, rodzic musi oswoić dziecko z otoczenie. Trzymając go na rekach, musi przebywać chwilę na powierzchni basenu, by dziecko przyzwyczaiło się do dźwięków i światła oraz temperatury, jaka panuje na basenie.
- Kolejnym krokiem jest wejście do basenu i stopniowe zanurzanie dziecka w wodzie. W tym wypadku dziecko również musi się oswoić tym razem z wodą.
- Gdy dziecko przyzwyczai się już do wody, która go otacza, można zacząć się z nim bawić. Na początku warto uświadomić dziecku, że w wodzie można się poruszać oraz bawić się różnymi zabawkami.
- Jeżeli uznamy, że nasze dziecko jest już gotowe, możemy zacząć uczyć je nurkować. Cały proces zaczynamy od polewania główki dziecka wodą. Pod okiem instruktora, trzymając dziecko w odpowiedniej pozycji, możemy wsadzić dziecko pod wodę.


Czego nie robić?
- Jeżeli nasze dziecko zacznie płakać, nie można się zrażać, to normalne. Niektóre dzieci potrzebują po prostu więcej czasu, żeby przyzwyczaić się do nowego miejsca i wody.
- Nie wymagaj od dziecka zbyt wiele. Każde dziecko zdobywa nowe umiejętności w swoim tempie. Nie ma co porównywać naszego malucha do innych. Uczenie go na siłę pływania, nie jest dobrym pomysłem.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena