Każdy dom czy też mieszkanie co jakiś czas potrzebuje, chociaż małego remontu. Jedną z prostszych rzeczy, jaką możemy zrobić nawet sami, jest pomalowanie go na nowy kolor lub odświeżenie starego. Już ten niewielki zabieg, tchnie w nasz dom lub mieszkanie nowe życie i sprawi, że będzie nam się w nim mieszkało dużo przyjemniej.

Data dodania: 2016-10-03

Wyświetleń: 580

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Wybierz farby i odmień swój dom!

Zdecydowana większość osób wybór farby zaczyna od koloru. Jest to niewątpliwie jeden z ważniejszych aspektów, podczas wyboru farby. Nie każdy kolor bowiem będzie pasował wszędzie i budził odpowiednie emocje i odczucia. Jeżeli chcemy pomalować sypialnie, pokój dziecięcy lub inne przytulne miejsce, w którym chcemy się czuć dobrze i bezpiecznie, warto wybrać kolory ciepłe. Jeżeli natomiast zależy nam na tym, żeby dane pomieszczenie wzbudzało neutralne emocje i prezentowało się bardziej elegancko, warto zastosować kolory zimne i neutralne.

Wybór odpowiedniego koloru to jednak nie koniec naszych decyzji. Żeby nasz mini remont można było uznać za sukces, powinniśmy najpierw wybrać odpowiednie farby do malowania. Wybór farby to nie tylko wybór odpowiadającego nam koloru. Przede wszystkim powinniśmy wybrać odpowiedni rodzaj farby, którą będziemy malować dane pomieszczenia.

Farby do malowania ścian pokoju dziecka, kuchni oraz przedpokoju powinny być w szczególny sposób odporne na zabrudzenia i bezpieczne dla człowieka. Wybierając farbę właśnie do malowania tego typu pomieszczeń, powinniśmy wybrać tak, która jest odporna na wodę i ścieranie. Dzięki niej zabrudzenia będziemy mogli wyczyścić na mokro np. gąbką. Przykładem takiej farby może być farba akrylowa emulsyjna.

Do pomieszczeń, takich jak salon czy sypialnia, które nie są szczególnie zagrożone zabrudzeniami, możemy stosować farby wodorozcieńczalne. Świetnie nadadzą się tam też farby emulsyjne, które dobrze pokryją wszelkie niedoskonałości oraz są stosunkowo wydajne.

Do malowania łazienek i innych pomieszczeń, które mogą być narażone na dużą wilgoć, poleca się farby lateksowe i akrylowe. Tego typu farby są odporne nawet na działanie wody, dzięki czemu, nawet ich zmoczenie lub długotrwałe działanie wilgoci nie powinno ich uszkodzić.

Gdy już wybierzemy odpowiedni rodzaj farby i jej kolor warto rozejrzeć się za miejscem, w którym dokonamy zakupu. Możemy wybrać standardowy sklep stacjonarny lub zamówić je przez internet. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy. Sami musimy odpowiedzieć sobie, na czym tak naprawdę bardziej nam zależy. Jedno jest pewne, robiąc zakupy w internecie, zazwyczaj wydamy na nie mniej i nie będziemy musieli po nie jeździć, ponieważ zostaną dostarczone wprost do naszego domu.

Licencja: Copyright - zastrzeżona